تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۵
۹۳ پروژه اقتصاد مقاومتی در لرستان به بهره‌برداری رسید

۹۳ پروژه اقتصاد مقاومتی در لرستان به بهره‌برداری رسید

خرم آباد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان تعداد پروژه های اقتصاد مقاومتی تمام شده استان تا پایان مهرماه امسال را ۹۳ پروژه برشمرد.
علی هادی چگنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به گزارشی از عملکرد استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: در برنامه دو ساله اقتصاد مقاومتی استان ۶۶۳ پروژه تعریف شده که ۵۱ دستگاه اجرایی موظف به اجرای این پروژه ها هستند.

وی افزود: کل منابعی که برای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی درنظر گرفته شده اند ۹ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۷۰ درصد از این منابع با احتساب تسهیلات بانکی مربوط به بخش خصوصی و ۳۰ درصد مابقی به منابع دولتی مربوط است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان به وجود چهار کمیته اقتصاد مقاومتی استان در قالب کمیته های اجتماعی فرهنگی، اقتصادی، برنامه ریزی و عمرانی اشاره کرد و گفت: در کمیته عمرانی ۳۹۴ پروژه، در کمیته اقتصادی ۲۰۷ پروژه، در کمیته برنامه ریزی ۳۵ پروژه و در کمیته اجتماعی فرهنگی ۲۷ پروژه تعریف شده است.

چگنی تعداد پروژه های اقتصاد مقاومتی تمام شده استان تا پایان مهرماه امسال را ۹۳ پروژه برشمرد و بیان داشت: تعداد پروژه های اقتصاد مقاومتی استان که به صورت فازبندی و مطابق برنامه زمان بندی پیش رفته اند ۶۱ پروژه و تعداد پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار شده اند ۸۱ پروژه بوده است.

وی به روند پیشرفت برخی پروژه های فازبندی شده اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان اجرای ۱۷۰ کیلومتر راه اصلی را برای دو سال هدف گذاری کرده که تا کنون از این میزان ۷۴ کیلومتر به بهره برداری رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان اضافه کرد: بسیج سازندگی استان نیز هزار و ۶۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی را طی دو سال هدف گذاری کرده که از این تعداد ۵۵۶ طرح به بهره برداری رسیده است.

چگنی با اشاره به اینکه اجرای ۹ هزار و ۱۵۰ هکتار سیستم نوین آبیاری طی دو سال در دستورکار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است، بیان داشت: تا کنون از این مقدار دو هزار و ۲۵۰ هکتار اجرایی شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه