تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۵
مشکلات واحدهای سخت و زیان آور لرستان با حضور دادستان خرم‌آباد بررسی می‌شود.

مشکلات واحدهای سخت و زیان آور لرستان با حضور دادستان خرم‌آباد بررسی می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان گفت: مشکلات واحدهای سخت و زیان آور لرستان با حضور دادستان خرم‌آباد بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر بدری شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران استان لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد در رابطه با مشکلات واحدهای سخت و زیان‌آور استان لرستان اظهار داشت: به طور یقین اگر مشکل واحدهای تولیدی که سخت مشغول فعالیت هستند برطرف نشود زمین می‌خورند.

وی پایین آوردن هزینه‌های تولید را راهکاری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی دانست و افزود: هزینه‌های تولید از جمله بیمه، بازنشستگی، مالیات، عوارض و سایر هزینه‌های تحمیلی سبب شده تا برخی از واحدها نتوانند رقابت کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: برای کاهش هزینه‌های واحدهای تولیدی باید کمک کنیم تا بتوانند در این شرایط سخت که بین واحدهای تولیدی کشورهای مختلف رقابت وجود دارد، به فعالیت خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: اگر واحد تولیدی مانند آب‌معدنی لرستان نتواند باکیفیت جهانی و باقیمت مناسب محصول خود را تولید کند، آب‌معدنی کشورهای دیگری مانند عراق، افغانستان وارد عرصه رقابت می‌شوند پس باید از واحدهای تولیدی داخل پشتیبانی انجام شود.

بدری بابیان اینکه با حضور دادستان خرم‌آباد مشکلات مشاغل سخت و زیان‌آور استان بررسی می‌شود، گفت: پس از بررسی مشکلات واحدهای تولیدی خروجی آن در اتاق بازرگانی و در هیئت حل اختلاف پیگیری می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت کارخانه شن و ماسه شهرستان سلسله نیز تصریح کرد: برای بررسی وضعیت این واحد تولیدی، دادستان خرم‌آباد به شهرستان سلسله عزیمت می‌کند تا راهکاری برای حل مشکل پیدا شود.

وی به تشکیل اتاق داوری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و افزود: نهاد داوری در اتاق بازرگانی خرم‌آباد تشکیل شده است و مسائل توسط دادستان خرم‌آباد و رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد پیگیری می‌شوند.

بدری به فعال بودن کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذار در شهرستان های بروجرد و دورود اشاره و عنوان کرد: گاهی اشخاصی از این شهرستان‌ها برای مسئله داوری به مرکز استان مراجعه می‌کنند درصورتی‌که افرادی که در مرکز استان آموزش‌دیده‌اند می‌تواند برای رسیدگی به اختلاف‌ها یک روز در ماه در شهرستان‌های مربوطه جلسه بگذارند.

وی بیان کرد: درزمینهٔ سایر دعاوی واحدهای تولیدی که به دادگستری وارد می‌شود نیز درخواست می‌شود واحدهای تولیدی زمانی که طرح دعاوی در دادگاه بدوی و هیئت حل اختلاف در جریان است موضوع را به دبیرخانه کمیته منعکس کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان در رابطه با صدور حکم ورشکستگی آجر کاشانه شهرستان کوهدشت نیز گفت: حکم ورشکستگی این واحد تولیدی صادر شده است اما پس از بررسی و تحقیق مشخص شد در نتیجه این ورشکستگی، مطالبات بانک‌ها وصول می‌شود و کسانی که تقاضای ورشکستگی کرده‌اند به طلب خود نمی‌رسند.

وی اظهار داشت: اطلاعات آجر کاشانه کوهدشت در اختیار دادگاه تجدیدنظر قرار داده شد تا بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

khabar-1 image image

یک دیدگاه