تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۵
۴ زمین چمن مصنوعی فوتبال در روستاهای لرستان افتتاح می‌شود

۴ زمین چمن مصنوعی فوتبال در روستاهای لرستان افتتاح می‌شود

خرم آباد – مدیرکل اداره ورزش و جوانان لرستان گفت: طی امسال چهار زمین چمن مصنوعی فوتبال در روستاهای استان به بهره برداری خواهد رسید.
علی یاور عزیزپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه از زمانی که اولین کلنگ ساخت و ساز ورزشی در استان زده شد تا سال ۹۳ حدود ۵۰ سانتی متر سرانه ورزشی استان بوده است، اظهار داشت: طی دو سال اخیر پنج سانتی متر سرانه ورزشی استان افزایش پیدا کرده یعنی در هر سال ۲.۵ سانتی متر افزایش یافته است.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه دستگاه هایی غیر از دستگاه ورزش و جوانان استان در پنج سانتی متر افزایش سرانه ورزشی استان و ۵۰ سانتی متر افزایش سال های قبل نقش دارند، گفت: از فضاهای ساخته شده ورزشی استان حدود یک سوم آنها توسط دستگاه های غیر از اداره ورزش و جوانان ساخته شده است.

عزیزپور عنوان کرد: زیربنای تمام مکان های ورزشی استان حدود ۹۹۳ هزار و ۵۴۷ متر مربع است.

وی به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ای بین قرارگاه خاتم الانبیاء(عج)، فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی- محلی و اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهار داشت:طبق این قرارداد در هر شهرستان استان ساخت ۲۰ زمین خاکی ورزشی تفاهم شده که زیربنای آن ها دو میلیون متر مربع خواهد شد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان لرستان بیان داشت: بنا بر این تفاهم نامه تجهیزاتی از قبیل تیرک دروازه، رختکن، سرویس های بهداشتی را ورزش و جوانان ایجاد کرده و تجهیزات سری اول مورد نیاز ورزش روستایی از قبیل تور دروازه، توپ، لباس و … را فدراسیون ورزش های روستایی عهده دار شده است.

عزیزپور در ادامه افزود: انعقاد تفاهم نامه سه جانبه انقلاب خوبی در ورزش روستایی استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه رتبه استان لرستان بر اساس سرانه ورزشی در کشور ۲۹ است، تصریح کرد: بعضی از استان ها زمین های خاکی را نیز جزء سرانه ورزشی خود حساب کرده اند این در حالیست که ما نمی خواهیم با افزودن تعدادی زمین خاکی سرانه ورزشی خود را بالا ببریم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه بخش اعظمی از کار پروژه های ورزشی روستایی استان انجام شده است، گفت: طی سال جاری حدود چهار زمین چمن مصنوعی روستایی استان به بهره برداری خواهد رسید.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (6) image image image

یک دیدگاه