تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۵
حق بیمه خسارت دیدگان حادثه آتش‌سوزی پاساژ قائم‌ خرم‌آباد پرداخت شد

حق بیمه خسارت دیدگان حادثه آتش‌سوزی پاساژ قائم‌ خرم‌آباد پرداخت شد

مدیرکل بیمه ایران در لرستان گفت: ۲۴۴ میلیون تومان حق بیمه آتش‌سوزی به ۹ صاحب مغازه پاساژ قائم خرم‌آباد پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شاپور جمشیدی عصر امروز در جلسه پرداخت خسارت زیان دیدگان حادثه آتش‌سوزی پاساژ قائم‌شهر خرم‌آباد که در سالن جلسات بیمه ایران در لرستان برگزار شد اظهار داشت: امروز حق بیمه، ۹ صاحب مغازه در پاساژ قائم خرم‌آباد که مغازه یا فروشگاه خود را بیمه آتش‌سوزی کرده بودند پرداخت شد.

وی افزود: صاحبان این ۹ مغازه درمجموع یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت کرده بودند که امروز ۲۴۴ میلیون تومان خسارت به آن‌ها پرداخت شد.

رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان نیز در این جلسه با اشاره به آتش‌سوزی پاساژ قائم شهر خرم‌آباد عنوان کرد: در جریان این آتش‌سوزی حدود ۱۳۵ واحد تجاری دچار خسارت شد اما تنها حدود ۲۴ واحد توانستند از بیمه استفاده کنند.

وی بیان کرد: تجربه نشان داده است وقتی اتفاقاتی از این قبیل رخ می‌دهد تنها کمک‌های بلاعوض می‌تواند زندگی دوباره را به افراد خسارت‌دیده برگرداند که این امر تنها در قالب بیمه میسر است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: علی‌رغم اینکه بیمه عمر طولانی در کشور دارد اما هنوز در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام نشده و مردم بافرهنگ بیمه آشنا نیستند به‌طوری‌که اکنون بسیاری از واحدهای تجاری و مسکونی استان بیمه نیستند و اگر اتفاقی بیفتد مردم سردرگم می‌شوند.

وی بیمه را منطقی‌ترین راه برای جبران خسارت‌ها دانست و گفت: آتش‌سوزی حادثه غیرمترقبه نیست و در هر زمان و نقطه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد بنابراین توصیه می‌شود افراد نسبت به بیمه اموال و املاک خود اقدام کنند.

مجتمع تجاری قائم خرم‌آباد هشتم مهر ماه امسال دچار حریق شد و اجناس ۱۳۳ واحد تجاری این پاساژ در آتش سوخت.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1599360 image image image

یک دیدگاه