تاریخ خبر: ۱۳ آبا ۱۳۹۵
برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس در ۱۴ استان/۳۴۳ گردان مشارکت دارند

برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس در ۱۴ استان/۳۴۳ گردان مشارکت دارند

خرم‌آباد- جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور از برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس در ۱۴ استان کشور خبر داد و گفت: در این رزمایش ۳۴۳ گردان مشارکت دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی فضلی شامگاه پنجشنبه در گفتگوی خبری با رسانه ها یوم الله ۱۳ آبان را یادآور سه اتفاق مهم در کشور دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین حوادث ۱۳ آبان فتح لانه جاسوسی آمریکا بوده است و این لانه جاسوسی در شرایطی فتح شد که آمریکایی ها برای نابود کردن انقلاب اسلامی در حال طراحی و توطئه بودند.

وی افزود: سالروز تبعید امام راحل و سالروز شهادت دانش آموزان کشور در سال ۵۷ از دیگر حوادث مهم یوم الله ۱۳ آبان است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه به فرموده امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی دارای سه رکن قرآن، عترت و مردم است، عنوان کرد: مردم کشور همیشه در عرصه های مختلف برای دفاع از دین خدا و اطاعت امر امام راحل به صحنه آمده اند همچنین برای مواجهه با مستکبرین و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی هوشمندانه ایستاده اند.

سردار فضلی با بیان اینکه مردم لرستان سابقه روشن و دیرینه ای در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی دارند، تصریح کرد: هیچگاه در استان لرستان مزاحمت و مشکلی در مواجهه با نظام مشاهده نشده بلکه هرکجا نیاز به دفاع از کشور بوده مردم لرستان در آن وقایع حضور داشته اند.

برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در ۱۴ استان کشور

وی افزود: در حوادث سال ۵۸ آمریکایی ها به دنبال این بودند از ظرفیت قومیت های مختلف مانند خلق عرب، خلق کرد، خلق بلوچ و … برای ایجاد گروهک های ضد انقلاب استفاده کرده و از این طریق انقلاب را ساقط کنند که گروهک های ضد انقلاب با حمایت ارتش بعثی عراق شهر خرمشهر را به آتش کشیدند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به حضور رزمندگان لرستانی برای دفاع از خرمشهر اشاره کرد و گفت: رزمندگان لرستانی همچون انوشیروان رضایی، مصطفی خوشنام، کاپیتان شجاعی و … در سال ۵۸ مقابل گروهک ها دفاع جانانه ای داشتند.

سردار فضلی به برگزاری رزمایش الی بیت المقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۱۴ استان کشور اشاره کرد و بیان داشت: در رزمایش الی بیت المقدس سال ۹۵ قرارگاه امام هادی (ع) لرستان به عنوان قرارگاه مرکزی هدایت، فرماندهی و کنترل رزمایش دریادلان بسیجی است.

وی با بیان اینکه همایش الی بیت المقدس سپاه در ۱۳ و ۱۴ آبان برگزار می شود، افزود: چهار قرارگاه ۱۴ استان شرکت کننده در رزمایش را در شمال، جنوب، شرق و غرب هدایت و راهبری می کنند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور مفهوم رزمایش را آمادگی دانست و گفت: در دفاع از دین خدا بدون آمادگی نمی توان به میدان آمد و امروز مردم ایران اسلامی برای دفاع از دین خدا به میدان آمده اند.

۳۴۳ گردان در رزمگاه به سر می برند

سردار فضلی به وجود چهار گردان در ساختار بسیج اشاره کرد و افزود: در حوزه دفاعی گردان های امام حسین (ع)، در حوزه امنیت گردان های امام علی (ع) و در پشتیبانی از حوزه های دفاع و امنیت گردان های الی بیت المقدس قرار دارند.

وی بیان داشت: گردان های بیت المقدس شامل هزار و ۹۱۹ گردان برای انجام ماموریت های مختلف و ۲۱۴ گردان کوثر خواهران بوده که دوره آمادگی برای آن ها برگزار می شود که یکی از این دوره ها برگزاری رزمایش الی بیت المقدس ایت.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه طی امشب حدود ۳۴۳ گردان الی بیت المقدس از ۱۴ استان در رزمگاه به سر برده و در چادر زندگی می کنند، اضافه کرد: امروز که با انواع دشمنی از جانب تکفیری ها، صهیونیست ها، آمریکا و آل سعود مواجه هستیم لذا این آمادگی گردان های بیت المقدس برای ما حجت است.

سردار فضلی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس بیش از ۵۰ درصد رزمندگان را بسیجیان تشکیل می دادند، عنوان کرد: این امر نشان می دهد که مردم در دفاع از دین خدا تا امروز هوشمندانه عمل کرده اند.

وی با بیان اینکه برگزاری رزمایش الی بیت المقدس برای مردم ما ایجاد شعف، عزت و اقتدار می کند، افزود: پیام این رزمایش برای دشمنان ما حکایت از آمادگی و هوشمندی نیروهای بسیجی ما است زیرا دشمن از زمین و آسمان و شب و روز ما را رصد می کند.

شاهد بلوغ در شیوه های تاکتیکی و تکنیکی بسیجیان هستیم

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: امروز شاهد بلوغ در شیوه های تاکتیکی و تکنیکی بسیجیان هستیم به طوری که در ماه های گذشته دشمنان ما تلاش کردند از طریق گروهک هایی به ما ضربه بزنند ولی با عنایت خداوند و در سایه هوشمندی بسیجیان ما با شکست مواجه شدند به طوری که به عنوان مثال یک تیم ۱۲ نفره در مریوان تماما به درک واصل شدند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

DSCN1991 IMG_6650 image 2092616

یک دیدگاه