تاریخ خبر: ۱۳ آبا ۱۳۹۵
راه‌اندازی شرکت مدیریت صادرات استان

راه‌اندازی شرکت مدیریت صادرات استان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان از راه‌اندازی شرکت مدیریت صادرات این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسین سلاح‌ورزی در جلسه هماهنگی تاسیس شرکت مدیریت صادرات استان اظهار کرد: تاسیس این شرکت از جمله تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی بوده و راه‌اندازی و پیگیری اجرایی شدن آن به عهده‌ اتاق گذاشته شده است.

وی هدف از تاسیس و راه‌اندازی این شرکت را کمک به توسعه‌ صادرات غیرنفتی استان بیان کرد و افزود: علاوه بر آن، تقویت شرکت‌های پراکنده بازرگانی و در نهایت افزایش تقاضا برای واحدهای تولیدی و افزایش توان تولید آن‌ها مدنظر است.

سلاح‌ورزی به بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده برای این شرکت اشاره کرد و گفت: بانک توسعه صادرات برنامه‌هایی برای تقویت مالی شرکت مدیریت صادرات دارد و اخیرا هم تسهیلاتی با نرخ ۷ درصد در دستور کار قرار گرفته است.

رییس پارلمان بخش خصوصی لرستان به سابقه‌ تاسیس چنین شرکت‌هایی در استان اشاره و تصریح کرد: در سال‌های گذشته شرکت‌های مدیریت صادرات در استان تشکیل شده‌اند اما از آنجا که فلسفه‌ وجودی آن‌ها رعایت نشده بود، به جایی نرسیده‌اند.

سلاح‌ورزی گفت: از مدت‌ها پیش دغدغه‌ تاسیس این شرکت وجود داشته و در همین راستا جلسات متعددی با فعالان اقتصادی استان تشکیل شده است.

وی به محصولات کشاورزی و معدنی به عنوان مزیت‌های نسبی لرستان در حوزه‌ی صادرات اشاره کرد و یادآور شد: واحدهای تولیدی که محصولات صادرات‌گرا دارند هم می‌توانند سهامدار این شرکت باشند؛ اگرچه عدم حضور آن‌ها در ساختار هیات موسس این شرکت به معنی این نیست که نمی‌توانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان بیان کرد: هیات موسس شرکت مدیریت صادرات لرستان نهایتا ظرف سه هفته‌ آینده این شرکت را تاسیس و راه‌اندازی خواهند کرد و همچنین برنامه‌های مدون خود را برای فعالیت ارائه می‌کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه