تاریخ خبر: ۰۸ تیر ۱۳۹۵
۵۰۰ واحد مسکن مهر برای مددجویان کمیته امداد استان لرستان خریداری می‌شود

۵۰۰ واحد مسکن مهر برای مددجویان کمیته امداد استان لرستان خریداری می‌شود

۵۰۰ واحد مسکن مهر برای مددجویان کمیته امداد استان لرستان خریداری می‌شود

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ۵۰۰ واحد مسکن مهر جدید تا پایان امسال برای مددجویان کمیته امداد لرستان خریداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جاسم محمدی فارسانی شامگاه سه شنبه در دیدار با خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد شهر خرم‌آباد که در قالب طرح مفتاح الجنه و با همراهی آذری رئیس شورای شهر و فتحی معاون شهرداری خرم‌آباد انجام شد، اظهارداشت: تا پایان سال ۵۰۰ واحد مسکن مهر جدید را خارج از ضوابط و اعتبارات سالیانه مسکن کمیته امداد استان و با استفاده از اعتبارات مرکز خریداری می‌کنیم.

وی بابیان اینکه تاکنون قرارداد خریداری ۲۱۶ واحد مسکن مهر با اداره کل راه و شهرسازی استان متعقد شده است، افزود: کمیته امداد ۲۰ میلیون تومان از اعتبار مسکن مهر ر به‌صورت بلاعوض پرداخت می‌کند و ۱۰ میلیون تومان نیز آورده مددجو است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ‌بر ۹ میلیارد تومان اعتبار سرفصل‌های مختلف مسکن جهت خرید و انجام تعمیر هزینه شده است، عنوان کرد: سال گذشته ۲۰۰ واحد مسکن مهر خارج ازسرفصل‌های اعتباری خریداری شد.

وی بابیان اینکه از ۷۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد ۶۵ درصد یعنی ۴۱ هزار خانوار زنان سرپرست خانوار هستند، بیان کرد: بخشی از زنان سرپرست خانوار را زنان مطلقه تشکیل می‌دهند و بااین‌حال اگر همین زنان با حق‌وحقوق خود آشنا بودند می‌توانستند حقوق قانونی خود را از همسرانشان دریافت گیرند و دیگر نیازی به حمایت کمیته امداد نداشته باشند.

محمدی فارسانی مردمی کردن فعالیت‌های کمیته امداد با محوریت مساجد را از اولویت‌های این نهاد دانست و گفت: در هر مسجد یک مرکز نیکوکاری تشکیل و حمایت‌ها از طریق این مرکز از نیازمندان انجام می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان تصریح کرد: به صور یقین تا زمانی که فعالیت‌های کمیته امداد مردمی نشوند با کمک‌های دولتی نمی‌توانیم در کار خود موفق باشیم؛ هدف کمیته امداد جلب رضایت مددجویان تحت پوشش است ازاین‌رو اگر حمایت‌ها در قالب استفاده از ظرفیت‌های مردمی نیز ارائه شوند از آن استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید دربسته خدماتی کمیته امداد اشتغال، مسکن، بیمه و درمان مددجو لحاظ کنیم، خاطر نشان کرد: سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان پول دارو و درمان مددجویان بوده است و امسال نیز این اعتبار را افزایش می‌دهیم.

به گزارش تسنیم، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با سه خانواده تحت پوشش این نهاد در خرم‌آباد نسبت به رفع مشکلات این خانواده‌ها قول مساعد داد.

منبع : تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82138445-70844820 IMG20402988 2120327 image

یک دیدگاه