تاریخ خبر: ۱۴ آبا ۱۳۹۵
مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان الیگودرز راه‌اندازی می‌شود

مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان الیگودرز راه‌اندازی می‌شود

مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان الیگودرز راه‌اندازی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: چهارمین مرکز رشد واحدهای فناور استان لرستان در شهرستان الیگودرز راه‌اندازی می‌شود.

محمودرضا شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: شورای عالی گسترش آموزش عالی کشور موافقت اصولی خود را با راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان الیگودرز زیر نظر پارک علم و فناوری لرستان اعلام کرد.

وی افزود: پیش از این پارک علم و فناوری لرستان مجوز موافقت اصولی سه مرکز رشد خرم‌آباد، دلفان و بروجرد را دریافت کرده که این موافقت اصولی جدید، راه‌اندازی چهارمین مرکز رشد را برای استان لرستان رقم زد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان عنوان کرد: در پارک علم و فناوری لرستان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، راه‌اندازی ۲ مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان الیگودرز و دورود را پیش بینی کرده بودیم، از طرفی متوجه شدیم که دانشگاه آزاد واحد الیگودرز هم درصدد راه‌اندازی یک مرکز رشد است.

وی افزود: در نتیجه برای جلوگیری از موازی‌کاری تفاهم‌نامه‌ای بین پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه آزاد الیگودرز منعقد کردیم تا به‌طور مشترک اقدام به راه‌اندازی یک مرکز رشدواحدهای فناور در شهرستان الیگودرز کنیم.

شاکرمی خاطرنشان کرد: همکاری ما با دانشگاه آزاد به‌این شکل است که دانشگاه، فضای فیزیکی را در اختیار ما قرار می‎دهد، یعنی ما از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های آنها استفاده می‌کنیم بدون اینکه هزینه اضافی به دولت تحمیل شود که این همکاری مشترک مورد استقبال وزارت علوم هم قرار گرفت.

وی با بیان اینکه همه فناوران و هر کسی که ایده فناورانه داشته باشد، مخاطب ما در این مرکز است، گفت: با توجه به ظرفیتهای بالای الیگودرز این مرکز رشد در آینده، به یکی از مراکز رشد موفق استان تبدیل خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان افزود: امید می‌رود که ایجاد این مرکز رشد، ایده‌های فناورانه را به سمت تولید ثروت سوق دهد و کارآفرینی و اشتغال‌زایی را در شهرستان الیگودرز رونق ببخشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 82176048-70914559 image بازوند

یک دیدگاه