تاریخ خبر: ۱۴ آبا ۱۳۹۵
فعالیت کارخانه تعطیل شده فروآلیاژ شهرستان ازنا از سرگرفته می‌شود

فعالیت کارخانه تعطیل شده فروآلیاژ شهرستان ازنا از سرگرفته می‌شود

فعالیت کارخانه تعطیل شده فروآلیاژ شهرستان ازنا از سرگرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ازنا، شرکت صنایع فروآلیاژ ایران در شهرستان ازنا با هدف تولید فروسیلیسیم در سال ۷۲ فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرد اما این روزها به دلیل واردات محصولات چینی، عدم دریافت مطالبات و اختلاف نرخ مبالاتی، روند کار آن به‌طور کامل متوقف‌ و سه کوره آن خاموش شد.

در پی خاموشی سه کوره این کارخانه مسئولان کارخانه تصمیم گرفتند تا با ترک کار ۵۰۰ کارگر به مدت شش ماه، بار مالی این کارخانه را کاهش دهند اما ازآنجا کارگران این کارخانه عمری را در این کار سخت و زیان‌آور سپری کرده‌ بودند حاضر به گرفتن بیمه و ترک کار نشدند و سعی کردند تا با تحصن در این کارخانه اعتراض خود را به مسئولان کارخانه اعلام کنند.

به دنبال تعطیلی کارخانه فروآلیاژ ازنا و اعتراض ۵۰۰ کارگر، خبرگزاری تسنیم لرستان وضعیت این کارخانه را در گزارشی با عنوان «واردات” بزرگ‌ترین واحد صنعتی شهرستان ازنا را تعطیل کرد/ اخراج ۵۰۰ کارگر کارخانه فروآلیاژ» منتشر کرد تا چاره‌ای برای رفع مشکلات این کارخانه و کارگران اندیشیده شود که با پیگیری‌های مشکلات، فعالیت این کارخانه به‌زودی از سر گرفته می‌شود.

مجید کیانپور نماینده مردم دورود وازنا در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ازنا در رابطه با وضعیت کارخانه فروآلیاژ ازنا اظهار داشت: این کارخانه تنها واحد صنعتی ازنا است که به دلیل مشکلات مختلفی روند کار آن متوقف و سه کوره آن خاموش شد.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات کارخانه فروآلیاژ ازنا جلسات مختلفی برگزارشده است، افزود: در جلسه‌ای که اخیر در فرمانداری شهرستان ازنا برگزار شد بنا شد با حل‌وفصل مشکلات، این کارخانه مجدد فعالیت خود را از سر بگیرد و کارگران به کار خود برگردند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image IMG_20160301_110226 image

یک دیدگاه