تاریخ خبر: ۰۹ تیر ۱۳۹۵
تسهیلات احیای صنایع راکد به سرنوشت بنگاه‌های زودبازده دچار نشود

تسهیلات احیای صنایع راکد به سرنوشت بنگاه‌های زودبازده دچار نشود

تسهیلات احیای صنایع راکد به سرنوشت بنگاه‌های زودبازده دچار نشود

اطلاع رسانی بامداد لرستان

تسهیلات اختصاص یافته به بنگاه های زودبازده ، ۴۴ درصد معوقه و ۶۷ درصد انحراف داشته‌اند وبا این حال اختصاص تسهیلات برای احیای صنایع راکد که در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته است باید به گونه‌ای باشد که این تسهیلات نیز به سرنوشت تسهیلات بنگاه های زودبازده دچار نشوند.

به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند درجلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، با تاکید بر اینکه واحدهای صنعتی راکدی که توانایی احیا و تولید را ندارند باید ازگردونه اختصاص تسهیلات خارج شوند، افزود: نباید برای احیای این واحدها وقت و انرژی گذاشته شود.

وی گفت: برخی از واحدهای صنعتی راکد نیز ممکن است که به مرحله تولید برسند؛ اما تولیدات آنها در بازار متقاضی نداشته باشد و با این حال نباید برای احیای این واحدها نیز انرژی تلف شود.

بازوند با تاکید براینکه باید یک پالایشی صورت بگیرد و اگر واحدی به راحتی نمی‌تواند روی پای خود بایستد نباید انرژی خود را برای احیای آن تلف کنیم، همین که در فراخوان عمومی به صنایع راکد اعلام می‌شود که برای بهره‌مندی از تسهیلات ثبت نام کنید گروهی هستند که به دنبال اینگونه ثبت نام هاهستند تا منافع خود را تامین کنند، بنابراین ثبت نام ها باید کنترل شده باشند.

وی مبارزه با فساد، رانت خواری و سوداگری را یکی از راهبردهای اقتصاد مقاومتی دانست و با بیان اینکه بانک‌‌ها ۱۰۰۰ میلیارد تومان از مردم طلب دارند، گفت: در جلسه‌ای که استانهای پایلوت اقتصاد مقاومتی با وزیر کشور و رئیس بانک مرکزی داشتیم تمام مدیران عامل بانک‌ها اعلام کردند که قید منابع و مصارف برای استانهای پایلوت اقتصاد مقاومتی حذف و بخشنامه آن نیز به استانهای مورد نظر ابلاغ شده و با این حال اگر چنین بخشنامه‌ای به استان ابلاغ نشده است بانک‌ها اعلام کنند تا عدم ابلاغ آن را پیگیری کنیم.

بازوند ضمن انتقاد از نحوه برخورد کارکنان واحد ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی استان با صاحبان صنایع، تصریح کرد: ناتوانی صاحبان صنایع در پرداخت مالیات ارزش افزوده نباید منجر به تعطیلی صنایع شود.

وی ضمن ابراز گلایه ازمدیران عامل بانک‌ها و مدیران کل دستگاه های اجرایی غایب در ستاد تسهیل تولید استان تصریح کرد: اهداف پیش بینی شده در استانی که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور انتخاب شده است با حضور موثر مدیران در جلسات اقتصادی و عمل به وظایف محوله محقق خواهد شد.

استاندارلرستان گفت: اگر نتوانیم موانع پیش روی تحقق اقتصاد مقاومتی را برطرف کنیم باید پاسخگو باشیم.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

آخرین-نتایج-رای-گیری-انتخابات-مجلس- image image image

یک دیدگاه