تاریخ خبر: ۰۹ تیر ۱۳۹۵
واکذاری ۸۵ درصد از برنامه‌های قرآنی به بخش خصوصی

واکذاری ۸۵ درصد از برنامه‌های قرآنی به بخش خصوصی

واکذاری ۸۵ درصد از برنامه‌های قرآنی به بخش خصوصی

اطلاع رسانی بامداد لرستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه ۸۵ درصد از طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی سازمان تبلیغات به بخش خصوصی واگذار شده است گفت: در حال حاضر در آموزش تخصصی در بخش داوران، مربیان و اساتید در استان خودکفا هستیم و به داور و مربی خارج استانی نیاز نداریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعیدمهدوی امین درنشست خبری با اصحاب رسانه استان افزود : امروز نظارت و چاپ قرآن به عهده سازمان دارالقرآن وابسته به سازمان تبلیغات است و هیچ قرآنی بدون مهر این سازمان به چاپ نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه ۶۵ موسسه قرآنی و ۱۳۵ خانه قرآنی شهری و روستایی در استان داریم عنوان داشت: در مجموع ۲۰۰ تشکل در زمینه مباحث قرآنی در استان داریم که جمعیت‌های مردمی سامان یافته قدرتمندی هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه ۸۵ درصد از طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی سازمان تبلیغات به بخش خصوصی واگذار شده است اظهارداشت : در حال حاضر در آموزش تخصصی در بخش داوران، مربیان و اساتید در استان خودکفا هستیم و به داور و مربی خارج استانی نیاز نداریم مگر در دوره‌های بسیار تخصصی از خارج استان دعوت کنیم.

مهدوی امین با اشاره به اینکه کلاس تفسیر قرآن از سوی سازمان دارالقرآن طی ماه مبارک رمضان در ۱۰ شهرستان استان در حال برگزاری است خاطرنشان کرد: کلاس تفسیر نماینده ولی‌فقیه در استان یکی از تفاسیر عمده و به نام کشور است که مقام معظم رهبری نیز اخیرا از آن تجلیل به عمل آوردند.

وی با اشاره به اینکه پنج دبیرستان علوم و معارف صدرا با ۲۸۰ دانش‌آموز در لرستان مشغول فعالیت هستندگفت: این دبیرستان‌ها در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، کوهدشت، پلدختر و دلفان هستند که طی سال جاری دبیرستان‌های کوهدشت و دلفان را که هر کدام بیش از یک میلیارد تومان هزینه داشته‌اند، افتتاح می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه ۱۶ هزار نفر در اعتکاف رجبیه سال جاری در لرستان شرکت کردند افزود : ۱۴ هزار نفر از اینها جوان بودند که با هجمه‌های فراوان دشمن آمار بسیار خوبی است.

مهدوی امین با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ دستگاه بودجه فرهنگی می‌گیرندعنوان داشت: ولنگاری فرهنگی مدنظر مقام معظم رهبری شاید موازی کاری‌های دستگاه‌هاست و اینکه بین دستگاه‌ها تقسیم وظایف درست صورت نگرفته است و به شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بازمی‌گردد.

وی به فعالیت فرق ونحله‌های انحرافی اشاره کرد و افزود: در لرستان دراویش، فرقه اهل حق و فرقه شیرازی کار می‌کنند که روش مقابله ما قهری نبوده و فرهنگی و ایجابی است چراکه جوان علاوه بر شور دینی به شعور دینی احتیاج دارد و بهترین راه مقابله توسعه کانون‌های فرهنگی، هیئت‌های مذهبی و خانه‌های قرآن است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری زیر گزارش ۱۲ ساله فعالیت رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نکاتی را متذکر شده‌اند، بیان کرد: این برنامه‌ها هنوز به ما ابلاغ نشده‌اند اما در صورت ابلاغ، سازمان با رویکرد جدیدی وارد می‌شود.

مهدوی امین با بیان اینکه بحث فرهنگ دراقتصاد مقاومتی از ابتدای سال جاری دردستورکار اداره کل تبلیغات اسلامی قرار گرفته است، گفت: دوکارگاه دراین زمینه داشتیم و امیدواریم بتوانیم آن را در سطح مدارس، مساجد و دیگر اماکن تعمیم دهیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی با امثال تبیان در فضای مجازی خوب سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح کرد: گروه‌های جهادی یکی از ظرفیت‌های خوب در بحث تبلیغ هستند که سال گذشته ۱۰ گروه جهادی وارد استان شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه اگربخشدارو فرماندار زمین بدهند در روستای بیشه خانه‌عالم ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۷۴ کانون فرهنگی تبلیغی دراستان داریم که طرح‌های اوقات فراغت را به آنها واگذار می‌کنیم.

مهدوی امین اظهارداشت: حدود ۱۸ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مخالف منعقد کردیم و قصد داریم با کار با دستگاه‌های فرهنگی استان بهره‌وری بیشتری داشته باشیم.

————————-

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139208110902549351449604

یک دیدگاه