تاریخ خبر: ۰۹ تیر ۱۳۹۵
پنجمین جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد شهر خرم آباد

پنجمین جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد شهر خرم آباد

پنجمین جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد شهر خرم آباد

پنجمین جشن گلریزان زندانیان غیرعمدشهرخرم آبادشامگاه پنجشنبه گذشته مصادف با هفدهم ماه مبارک رمضان درضیافتی افطاری وبه همت ستاد دیه استان لرستان با حضورآیت اله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه دراستان لرستان و امام جمعه خرم آباد، بدری رییس کل دادگستری استان لرستان، رازانی دادستان خرم آباد ، شهردارواعضای شورای اسلامی شهرخرم آباد، محمدی مدیرکل زندانهای استان لرستان، علی دولتشاه خیرومشاورمرکزتحقیقات استراژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهندس توکلی مدیرعامل ستاددیه استان لرستان وخیرین و نیکوکاران درمحل هتل جهانگردی سراب کیو خرم آباد برگزار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان لرستان :

جشن گلریزان آزمونی برای خیرین است

دراین مراسم نماینده ولی فقیه دراستان لرستان درسخنانی ضمن تشکر ازبرگزار کنندگان این جشن گفت: اقدامات خوبی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در لرستان صورت گرفته است.

آیت الله سیداحمد میرعمادی بابیان اینکه درماه ضیافت الهی سفره‌ رضوان برای بندگان خداگشوده شده ودراین راستا خداوند راشکرمی‌کنیم، افزود: درسالهای اخیر اقدامات خوبی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در لرستان صورت گرفته است و هرسال شاهد افزایش کمک های مردم لرستان به جشن گلریزان هستیم.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه جشن گلریزان فرصتی برای احسان و نیکی کردن به همنوعان است عنوان داشت: این جشن فرصتی است تا دست‌های انسان‌های نیکوکاربه‌ سوی نیازمندان دراز شود و همگان از رحمت الهی بهره‌مند شوند.

وی بااشاره به اینکه جشن گلریزان سفره امیدرا برای خانواده‌های نیازمند باز می‌کند و فرصتی است تا ما از یک امتحان و آزمایش مالی سربلند بیرون بیاییم تصریح کرد: هرکسی ممکن است که یک روزی به خاطریک جرم غیرعمد گرفتار زندان شود، اما چه خوب است همه کمک کنیم تا زندانیان جرائم غیرعمد به جامعه برگردند.

نماینده ولی فقیه دراستان لرستان اظهارداشت: آزاد کردن زندانیان جرائم غیرعمد به نوعی کمک کردن به فعالیت های اقتصادی و اجتماعی است، چرا که این زندانیان پس از آزادی به فعالیت های اقتصادی واجتماعی مشغول می شوند، بنابراین دیگر نیاز نیست که خانواده های آنان دست نیازبه سوی دیگران دراز کنند.

وی بابیان اینکه مردم خیر لرستان در چند سال اخیرحضور خوبی در جشن گلریزان داشته‌اند خاطرنشان کرد:حوادث وخطرات درکمین همه انسان‌هاست و همه انسان‌ها ممکن است روزی نیازمند شوند ودرواقع همه‌کسانی که درزندان هستند گناهکار نیستند وهستند افرادی که ناخواسته وارد زندان شده‌اند.

میرعمادی با اشاره به اینکه جشن گلریزان فرصت خوبی برای خانواه های آسیب دیده و آزمونی برای خیرین است که در این جشن سربلند بیرون بیایند گفت : هم اکنون چشمان خانواده های فراوانی اززندانیان جرائم غیر عمد به این جشن دوخته شده است.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه عفو، بخشش واحسان اثرات فراوانی دارد گفت: مهمترین اثر احسان و بخشش آرامش انسان و آسایش دیگران است.

نماینده ولی فقیه دراستان لرستان بابیان این نکته که ماباید دراین امر الهی و خدا پسندانه شرکت کنیم و درروایت آمده است کسانیکه می‌خواهند به صدیق به پیوندند راه آن بخشش است، افزود: درروایات آمده است که دست انسان بخشنده در دستان خداوند که از همه دست ها بالاتر است قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اول کسی که وارد بهشت می شود کسی است که اهل احسان و بخشش بوده است اظهارداشت: خداوند برای احسان ارزش قائل است به همین دلیل خود را محسن نامیده است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان:

۳۴۹ نفر زندانی جرائم غیر عمد

در زندان های استان لرستان بسرمی برند

درادامه این مراسم رئیس کل دادگستری استان لرستان هم طی سخنانی گفت : ۳۴۹ نفر زندانی جرائم غیر عمد با ۳۰ میلیارد تومان بدهی در زندانهای لرستان هستند.

جعفربدری افزود : ۳۴۹ نفرزندانی جرائم غیرعمد شامل زندانیان دیه، مهریه ونفقه وبدهکاران مالی غیرازکلاهبرداری با ۳۰ میلیاردتومان بدهی درزندانهای لرستان هستند.

وی با بیان اینکه ۲۹ نفراززندانیان جرائم غیرعمد استان زندانی دیه با سه میلیارد تومان بدهی، ۲۵۸ نفر بدهکار مالی غیرکلاهبرداری چک وسفته با ۱۶ میلیارد تومان بدهی و۶۲ نفر هم بدهکار مهریه ونفقه هستند با ۱۰ میلیارد تومان بدهی در زندان بسرمی برند، افزود: هم اکنون وضعیت زندان، وضعیت مطلوبی برای نگهداری این دسته اززندانیان نیست و با این حال تاکید می کنیم که نهادهای فرهنگی وموسسات مالی و اعتباری باید چاره اندیشی کنند چون هرچقدر برای رفع این آسیب ها در استان کمک شود ثمره آن به خود این نهادها می رسد.

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان داشت: سال گذشته ازمحل کمک‌های ستاد دیه استان لرستان ۲۳۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند که مجموعه بدهی آنها ۱۵ میلیارد تومان بود که دراین راستا ستاد دیه توانست با رایزنی‌های خوب خود سه میلیارد تومان از طرف دریافت‌کنندگان دیه تخفیف بگیرد.

بدری اظهار داشت: ازمجموع زندانیان جرائم غیرعمد که سال گذشته از زندان آزاد شدند ۶ نفر زن، ۳۲ نفز زندانی دیه، ۱۷۹ نفر بدهکارمالی و ۲۶ نفر زندانی مهریه و نفقه بودند.

وی خاطرنشان کرد: سه میلیارد تومان از بدهی زندانیان جرائم غیرعمدکه سال گذشته از زندان آزاد شدند با جلب رضایت از شاکیان توسط ستاد دیه، و مابقی از طریق تسهیلات بانکی و کمک های خیرین تامین شد.

شهردار خرم آباد:

بزودی مجمع خیرین شهر ساز خرم آباد آغاز به کار می‌کند

دراین مراسم شهردارخرم‌آباد هم درسخنانی کمک به زندانیان جرائم غیرعمد را امری بسیار پسندیده برشمرد و گفت: احسان و نیکوکاری سبب آسودگی خاطر فرد می‌شود.

یحیی عیدی بیرانوندافزود: به‌ منظورازاستفاده ازظرفیت خیرین درتوسعه شهرخرم‌آباد به‌ زودی مجمع خیرین شهرساز دراین شهرآغازبکارمی‌کند وهفته آینده جلسه اول آن برگزار می‌شود و علی دولتشاه اولین خیری است که درآن حضور دارد.

وی عنوان داشت:این خیرخرم‌آبادی به‌عنوان اولین عضومجمع خیرین شهرساز خرم‌آباد هزینه‌ ساخت یک پل درشهرخرم‌آباد به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان را متقبل شده است.

شهردارخرم آباد خاطرنشان کرد: شهرداری خرم‌آباد پذیرای همه خیرین است و برای انجام پروژه‌های مختلف زمین و پروانه ساخت رایگان دراختیار آنها قرار می‌دهد و حتی در انجام پروژه‌ها نیز با آنها سهیم می‌شود.

عیدی بیرانوند اظهارداشت : خوشبختانه خیرین زیادی به ما درشهرداری خرم‌آباد مراجعه می‌کنند که آمادگی سرمایه‌گذاری درشهرخرم‌آباد را دارند و به طور یقین ما از ظرفیت آنها برای توسعه خرم‌آباد و خدمت به مردم استفاده می‌کنیم.

علی دولتشاه ۲۰زندانی را آزاد کرد

درادامه علی دولتشاه خیرو مشاورمرکزتحقیقات استراژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که هرساله درجشن گلریزان حضوری پررنگ دارد دراین مراسم هزینه دیه ۲۰زندانی جرائم غیر عمده که درزندان خرم‌آباد بسرمی برند را تقبل کرد تا این افراد بتوانند باری دیگربه آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

دولتشاه پس ازاعلام آزادی این۲۰ زندانی گفت: انشااله خداوند کمک کند تا با همت مسئولین خوب استان بتوانیم مشکلاتی از جامعه برطرف کنیم.

وی ادامه داد: ما باید این تعهد وانسانیت وحس مردانگی وهموطنی را احساس کنیم وتلاش کنیم این عزیزانی که بالای سرخانواده هایشان نیستند را کمک کنیم تا برسرسفره هایشان بازگردانیم وزندگی آنان بیشتر ازاین ازهم پاشیده نشود و این همت را مردم داشته باشند که بتوانیم با کمک هم به داد اینها برسیم.

مدیرعامل‌ستاددیه‌لرستان:

سال گذشته ۲۳۷ نفر را از زندان های استان آزاد کردیم

درحاشیه برگزاری پنجمین جشن گلریزان زندانیان غیرعمد شهرخرم آباد مدیر عامل‌ستاد دیه استان ‌لرستان هم درگفتگویی کوتاه با خبرنگاربامداد لرستان گفت: قبل ازاین جشن خرم آباد درشهرستانهای بروجرد، ازنا، الیگودرز ودورود جشن گلریزان را برگزار نمودیم.

مهندس توکل شاکرمی افزود: درحال حاضرمتاسفانه ۳۴۹ نفرزندانی جرایم غیرعمد را در زندانهای استان داریم که ۲۹ نفر زندانیانی دیه تصادف، ۲۵۸ نفربدهکاران مالی ومابقی بدهکاران مهریه و نفقه هستند.

وی با اشاره به این اینکه کل بدهی این افراد ۳۰ میلیارد تومان است ادامه داد: پیش بینی ما این است که نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان نیازاست که همه این افراد را ما از زندان آزاد کنیم.

مدیرعامل‌ستاددیه‌لرستان عنوان داشت: طی سال گذشته هم ۲۳۷ نفر از زندانهای استان را با بدهی ۱۵ میلیارد تومان آزادکردیم.

 

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13940631113244296144204 139207142025366751306924 13941022000622_PhotoA 139307201711447383830364

یک دیدگاه