تاریخ خبر: ۱۵ آبا ۱۳۹۵
روند تملک اراضی خطوط ریلی راه‌آهن بروجرد تسریع شود

روند تملک اراضی خطوط ریلی راه‌آهن بروجرد تسریع شود

استاندار لرستان گفت: تملک اراضی خطوط ریلی راه‌آهن بروجرد باید با سرعت انجام شود چراکه تا هنگامی‌که این امر عملیاتی نشود نمی‌توان در منطقه اقدامی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، هوشنگ بازوند امشب در جلسه بررسی موانع و مشکلات صنعت و تولید شهرستان بروجرد اظهار داشت: ساماندهی بیت آیات عظام این شهرستان از ضروریات پیش‌رو‌ست اما منابع مالی میراث فرهنگی استان به‌تنهایی پاسخگوی این کار نیست.

وی افزود: به این منظور موضوع با وزیر کشور در سفر اخیر به نورآباد مطرح‌شده که قرار شد گزارشی در این خصوص برای تقدیم به هیئت دولت نوشته شود تا نسبت به تخصیص اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای ساماندهی بیت آیات عظام این شهرستان اقدام شود.

استاندار لرستان در خصوص بازسازی و انجام تعمیرات لازم در دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد نیز قول پیگیری و بازدید از این بنا را داد و بیان کرد: تلاش می‌شود اعتبارات مورد نیاز مرمت بناهای تاریخی بروجرد با پیگیری‌های لازم دریافت شود.

وی با اشاره به مشکلات نساجی بروجرد عنوان کرد: دریافت تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی برای این کارخانه تصویب و به بانک ملی ابلاغ‌ شده اما بانک ملی به دلیل عدم ارائه مستندات کافی از سوی مدیر این کارخانه تاکنون با ارائه این تسهیلات موافقت نکرده حال‌ آنکه مدیر کارخانه نساجی مدعی است تمامی مستندات لازم به بانک ملی ارائه‌شده و درنتیجه اعطای این تسهیلات به یک معما تبدیل‌ شده است.

بازوند به مشکلات کارخانه کاشی جم بروجرد هم اشاره‌ای کرد و افزود: کاشی جم در ساختار مدیریتی خود مشکلات قانونی دارد، که باید حل شود و تا هنگامی‌ که این مشکلات مرتفع نشود وامی از سوی بانک‌ها به این کارخانه تعلق نمی‌گیرد.

وی بابیان اینکه اعطای تسهیلات به کارخانه کاشی جم بروجرد از پروژه‌های مطرح‌شده در بانک مرکزی بوده است، اضافه کرد: اعطای تسهیلات این واحد در ستاد تسهیل استان به تصویب رسیده و پس‌ازاین مرحله باید در اختیار هیئت دولت برای دریافت تسهیلات موردنیاز قرار گیرد.

استاندار لرستان از بهره‌برداری مرکز درمان بستر اشترینان نیز خبر داد و گفت: قرار بود این مرکز روز گذشته مورد بهره‌برداری قرار گیرد که با درخواست رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان این مرحله یک هفته عقب‌افتاده و بهره‌برداری آن تا ۱۰ روز آینده عملیاتی می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم رفع مشکلات راه‌آهن این شهرستان عنوان کرد: تملک اراضی خطوط ریلی راه‌آهن بروجرد باید با سرعت انجام شود چرا که به گفته فرمانده قرارگاه خاتم تا هنگامی‌که این امر عملیاتی نشود نمی‌توان در منطقه اقدامی انجام داد.

به گزارش تسنیم، در این جلسه با واگذاری ۴۰۰ هکتار زمین برای احداث شهرک خصوصی صنعتی در بروجرد موافقت و مقرر شد آب موردنیاز آن نیز توسط امور آب این شهرستان تأمین شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه