تاریخ خبر: ۱۵ آبا ۱۳۹۵
معاون استاندار لرستان: دبیرستان تاریخی امام نباید تخریب شود

معاون استاندار لرستان: دبیرستان تاریخی امام نباید تخریب شود

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: بناهای تاریخی یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم و اثر گذار در شهرستان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، صیدعلی کورانی‌فر در حاشیه بازدید از دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد، اظهار کرد: بناهای تاریخی بروجرد ظرفیت بسیار خاصی بوده و از شهرهای ویژه در این مورد است.

وی افزود: دبیرستان تاریخی امام ظرفیتی خاص‌تر است و باید در جهت احیاء این بنا از همه ظرفیت‌های خود از جمله خیرین و بخش دولتی خود استفاده کرد تا به سوی تخریب نرود.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به معماری و فضای دبیرستان امام، تصریح کرد: با دیدن این دبیرستان و فضای آن واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم باید بحث میراث فرهنگی و صنایع دستی بروجرد در کانون توجه قرار بگیرد.

کورانی‌فر اضافه کرد: بروجرد شهرستانی مستعد و پر ظرفیت و پر تنوع است، امیدواریم داشته‌های شهرستان بروجرد که اکنون از هم منفصل هستند را بتوانیم به یکدیگر متصل کنیم.

وی بیان کرد: از همین امروز این تعهد در من ایجاد شد که روی این موضوع وقت بگذارم و در جلسه‌ای که در روزهای آینده با استاندار داریم بحث دبیرستان تاریخی امام (ره) را مطرح خواهیم کرد واز وجود خیرین نیز کمک خواهیم گرفت.

معاون استاندار لرستان گفت: برای حفظ داشته‌هایمان چاره‌ای جز همکاری بین دولت، بخش خصوصی و خیرین نداریم و هیچ کدام از اینها نمی‌توانند به تنهایی کار را به سرانجام برسانند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه