تاریخ خبر: ۰۹ تیر ۱۳۹۵
خوراک پالایشگاه نفت پلدختر به ۷۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد

خوراک پالایشگاه نفت پلدختر به ۷۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد

خوراک پالایشگاه نفت پلدختر به ۷۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد

نماینده مردم پلدختر و معمولان گفت: تلاش می‌شود تا خوراک پالایشگاه نفت پلدختر از ۳۰ هزار به ۷۰ هزار بشکه افزایش یابد.

 حمیدرضا کاظمی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پلدختر به چهار خطه کردن جاده پلدختر – خرم‌آباد اشاره کرد اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده و رایزنی با استاندار مقرر شد ۲۸ کیلومتر از جاده پلدختر – خرم‌آباد چهار خطه شود.

وی افزود: نماینده مردم در مجلس نماینده و خدمتگزار همه مردم است و هر کسی که نظر و پیشنهادی برای توسعه شهرستان دارد ما پذیرای آن هستم و آن را بیان کند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان عنوان کرد: در مدت کوتاه نمایندگی‌ام در جهت رفع مشکلات شهرستان پروژه‌هایی را که در پلدختر مطرح بود ولی هیچ‌گونه آثاری از آنها وجود ندارد پیگیری کردم مانند بحث پالایشگاه نفت که دولت در گذشته مجوز آن را با ۳۰ هزار بشکه صادر کرده است.

وی بیان کرد: هیچ سرمایه‌گذاری چه در گذشته، حال و آینده با خوراک ۳۰ هزار بشکه حاضر به سرمایه‌گذاری نیست زیرا کمتر از ۷۰ هزار بشکه مقرون به صرفه نیست بنابر این در این راستا موضوع را با وزیر نفت مطرح و از وی قول گرفتم که ۷۰ هزار بشکه تأمین کند.

کاظمی به کارخانه سیمان پلدختر اشاره و تصریح کرد: این پروژه هشت ساله است که به بوته فراموشی سپرده شده ما با دلایل آن کاری نداریم اما ابتدا از طریق بانک ملی به عنوان بانک عامل پیگیر موضوع شدم و سرمایه‌گذار آن را پیدا کرده و پای کار آوردم.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل موجود کارخانه سیمان از وزیر اقتصاد دستور گرفتم و دو راه پیش پای ما نهادند یکی فایناس که سرمایه‌گذار آلمانی هم اکنون در تهران با شرکت ایرانی در حال ترجمه و انعقاد قرارداد در این رابطه هستند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان گفت: راه دوم برای برون‌رفت از مشکلات کارخانه سیمان پلدختر به دستور وزیر اقتصاد تسهیلاتی که بانک ملی باید به این پروژه اختصاص دهد که هر دو راه را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: من در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان برکات و خدمات را لمس نمی‌کنم که با همت شما هدایت فرماندار و ارشادات امام جمعه و روحانیت و علمای شهرستان کاری کنیم که مردم خدمات نظام را لمس کنند ۱۴ سال پیش کلنگ پروژه‌ای به زمین زده شده ولی هنوز استارت آن زده نشده است.

کاظمی اظهار داشت: این پروژه که ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد با کمک استاندار لرستان مبلغ پنج میلیارد ریال به آن اختصاص داده شد که مقرر شد پیمانکار ظرف یک ماه کارهای آن را انجام دهد که هنوز این زمان به پایان نرسیده است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس با بیان اینکه هر جا که تکلیف و وظیفه ایجاب کند آن را انجام می‌دهم گفت: اهالی روستای دمرود بخش معمولان از توابع شهرستان پلدختر حتی از تلفن خطی هم محروم هستند و من این مشکلات مخابرات را اعم از آنتن‌دهی موبایل، اینترنت و غیره را به وزیر ارتباطات تذکر دادم به وزیر نیرو در رابطه با پمپاژهای کشاورزی پلدختر تذکر دادم.

وی با بیان اینکه مردم پلدختر در استفاده و هزینه برق تعرفه سنگینی دارند اظهار داشت: با وجود اینکه دره شهر استان ایلام و اندیمشک استان خوزستان با ضریب یک محاسبه می‌شود اما شهرستان گرمسیری پلدختر با ضریب سه حساب می‌شود.

کاظمی افزود: در این رابطه موضوع کاهش تعرفه برق گرمسیری پلدختر را با متنی که به امضا مجمع نمایندگان استان لرستان رسید پیگیر شدیم و وزیر نیرو دستور رسیدگی صادر کرد که در کمیسیون خاص پیگیری شود.

وی بیان کرد: انتخاب جاده پلدختر – خرم آباد به عنوان نمونه گردشگری فرصت دیگری است تا مردم پلدختر و معمولان که سه هزار شغل را از دست داده‌اند به نوعی جبران شود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان عنوان کرد: در نخستین نطق پیش از دستور که در مرداد ماه سال جاری قرائت می‌کنم از رئیس جمهور درخواست می‌کنم که آمار بالای ۴۰ درصد بیکاری شهرستان پلدختر در صدر آمار بیکاری کشور قرار دارد و مضاعف بر این مردم این شهرستان سه هزار شغل در حوزه خدمات از دست داده‌اند که باید تلاش شود امید به دل مردم بازگردد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82163182-70890480 ebn

یک دیدگاه