تاریخ خبر: ۰۹ تیر ۱۳۹۵
کلنگ‌زنی ۱۵ سال پیش ایستگاه پمپاژ کشاورزی برای مردم پلدختر خیری نداشته /خجالت می‌کشم بین مردم ظاهر شوم

کلنگ‌زنی ۱۵ سال پیش ایستگاه پمپاژ کشاورزی برای مردم پلدختر خیری نداشته /خجالت می‌کشم بین مردم ظاهر شوم

کلنگ‌زنی ۱۵ سال پیش ایستگاه پمپاژ کشاورزی برای مردم پلدختر خیری نداشته /خجالت می‌کشم بین مردم ظاهر شوم

حمیدرضا کاظمی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پلدختر اظهار داشت: آمار بالای ۴۰ درصد بیکاری شهرستان پلدختر را در صدر آمار بیکاری کشور قرار داده است.

وی افزود: مضاعف بر این مردم این شهرستان با احداث آزادراه ۳ هزار شغل در حوزه خدمات از دست داده‌اند که باید برای جبران آن تلاش شود تا امید به دل مردم باز گردد.

نماینده مردم پلدختر بیان کرد: سالی که مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل آن را نامگذاری کرده و استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده فرصتی است تا مجریان و دست اندرکاران این استان همت کرده و از آن استفاده کنند زیرا ممکن است این فرصت طلایی دیگر تکرار نشود.

وی عنوان کرد: برادری، وحدت و همدلی در بین مردم و مسئولان، دست اندرکاران و همه افرادی که به نوعی می‌توانند سهمی در این ارتباط داشته باشند مهم‌ترین رکن استفاده از این فرصت است.

کاظمی با اشاره به سخنان امام راحل (ره) گفت: اختلافات و جدایی‌ها و فتنه‌ها در بین امت اسلام بوده، هست و خواهد بود و هر جایی وحدت، همدلی و برادری را جایگزین اختلافات کنیم قطع به یقین نتیجه می‌گیریم.

وی تصریح کرد: همچنان که امروز به رهبری مقام معظم رهبری هرجا اتحاد، انسجام، همدلی و برادری بوده موفق بوده‌ایم در آینده همین‌گونه عمل کنیم تا زمینه رشد و توسعه در شهرستان فراهم شود.

نماینده مردم پلدختر خاطرنشان کرد: متأسفانه در تمام مقاطع انقلاب، لرستان مظلوم به سهم وحق طبیعی خود نرسیده است مردم این استان در ایجاد انقلاب اسلامی، ولایت‌مداری، عشق به روحانیت و رهبری حضرت امام خمینی (ره) پیشتاز بودند اما عطش انقلاب شور و نشاط آن هنوز فروکش نکرده بود که جنگ بر کشور ما تحمیل شد.

وی اظهار داشت: استان لرستان در جنگ به عنوان خاکریز دوم پشتیبان رزمندگان اسلام بود به طوری که امروز وقتی نام پلدختر برده می‌شود بیشتر افراد که در دوران دفاع مقدس به جبهه و جنگ سری زده‌اند حتی برای یک شب در پلدختر بوده و اتراق و بیتوته کرده‌اند.

کاظمی گفت: شهرستان پلدختر در دوران دفاع مقدس ۷۲ بار مورد آماج حملات هوایی رژیم بعثی صهیونیستی عراق قرار گرفت بنابر این در آن دوران که دولت‌ها علاقه‌مند به خدمت بودند پلدختر جای امنی برای سرمایه‌گذاری نبود و سرمایه‌گذاری را به عمق کشور بردند و این سبب محروم ماندن پلدختر از خدمات ویژه مورد عنایت انقلاب شد.

وی اظهار داشت : نظام جمهوری اسلامی به مردم ایران به ویژه مردم لرستان خدمات زیادی ارائه کرده که قابل تحسین است ولی متأسفانه عمق محرومیت و مشکلات لرستان به حدی است که خود را نشان نمی‌دهد.

نماینده مردم پلدختر افزود: پس از دوران دفاع مقدس نیز موضوع سازندگی مختص استان‌های صدمه‌دیده از جنگ مانند خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و بخشی از استان آذربایجان غربی وتلاش برای برگرداندن مردم به خانه و کاشانه خود که این نیز شامل استان لرستان نشد.

وی بیان کرد: پس از سازندگی نیز بیشتر تمرکز دولت روی سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی بود که شامل حال استانی می‌شد که دارای زمینه، بستر و زیرساخت‌های لازم بود و به آن استان معطوف می‌شد که در این زمینه نیز متأسفانه استان لرستان زیرساخت‌های لازم را نداشت.

کاظمی عنوان کرد: نوع کار ما اقتضا می‌کند که خیلی عمیق‌تر در بین مردم حضور پیدا کرده و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار دهیم، ولایتمداری، ارزش‌مداری، عشق مردم به نظام و انقلاب و رهبری سبب شده که مشکل یا بحرانی در جامعه ما به وجود نیاید.

وی تصریح کرد: لرستان به عنوان یک استان توسعه نیافته با استان‌های توسعه یافته فاصله دارد که باید سعی کنیم این فاصله را کمتر کنیم و اگر ۵۰ سال است به ۳۰ سال برسانیم اگر با تدبیر مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار زمینه دیگری برای توسعه فراهم شد این فاصله را کمتر و کمتر کنیم.

نماینده مردم پلدختر و معمولان افزود: آزادراهی که برای کشور نعمت شده است سبب شد پلدختر با ۴۰ درصد بیکاری، سه هزار شغل از دست بدهد مقام معظم رهبری فرمودند من از جوانی که داخل خانواده‌اش می‌رود و خجالت می‌کشد، خجالت می‌کشم بنابر این ما به عنوان مسئول باید بیشتر از این موضوع خجالت بکشیم و شرمنده مردم باشیم.

وی تصریح کرد: کمر همت را ببندیم آستین‌ها را بالا بزنیم و فتنه و اختلافات را از خود دور کنیم، مجالس سیاسی و بگو و بنویس‌ها را کنار بگذاریم و به فکر دردهای مردم باشیم من هرکس که بتواند به این مردم خدمتی بکند حتی اگر یهودی باشد و به پلدختر بیاید و شغل ایجاد کند دستش را می‌بوسم.

کاظمی خاطرنشان کرد: بیایید دست به دست هم بدهیم به لطف خداوند در بین نمایندگان مردم و مدیران اجرایی و در راس آن نماینده عالی سیاسی دولت در استان لرستان به طور جد همدلی وجود دارد و بیایید از این فضا ی بوجودآمده در استان نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه شهرستان پلدختر به عنوان هویزه ثانی نام گرفته ، اظهار داشت: نگذاریم مظلومیت پلدختر بیشتر از این شود، برخی اوقات می‌بینید طرح‌هایی می‌خواهد اجرا شود اما نامی از پلدختر نیست.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13941225163621937356354 13940221155349105284454 139501111402338947427594 13950114162609767443214

یک دیدگاه