تاریخ خبر: ۱۶ آبا ۱۳۹۵
٧٠ میلیارد تومان خسارت سیلاب در هیئت دولت برای استان لرستان تصویب شد

٧٠ میلیارد تومان خسارت سیلاب در هیئت دولت برای استان لرستان تصویب شد

استاندار لرستان گفت:۷۰ میلیارد تومان خسارت سیلاب در هیئت دولت برای استان لرستان تصویب شد که به زودی به استان ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در جمع خبرنگاران استان در رابطه با پرداخت خسارت سیلاب سال‌های ۹۴ و ۹۵ در لرستان اظهار داشت: خسارت سیلاب تاکنون پرداخت‌نشده است اما خوشبختانه روز گذشته در هیئت دولت ۷۰ میلیارد تومان برای استان لرستان تصویب شد که به‌زودی ابلاغ می‌شود.

وی افزود: با تخصیص خسارات سیلاب درصدی از خسارت به‌صورت بلاعوض و درصدی نیز به‌صورت تسهیلات به آسیب دیدگان پرداخت می‌شود.

استاندار لرستان در رابطه با ایجاد کارخانه فرآوری انار و انجیر در استان عنوان کرد: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با بسیج سازندگی تنظیم‌شده است تا کارخانه‌های فرآوری برای این محصولات احداث شود.

وی بابیان اینکه ایجاد کارخانه فرآوری محصول کار دولت نیست و بخش خصوصی باید ورود پیدا کند، بیان کرد: برای ورود سرمایه‌گذار به این عرصه پیگیری‌هایی انجام‌شده است و در این راستا می‌توانیم به افرادی که تعاونی تشکیل می‌دهند تسهیلات هفت‌درصدی از طریق صندوق توسعه ملی پرداخت کنیم.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: استان لرستان نسبت به دو استان دیگر پایلوت اقتصاد مقاومتی ازنظر مالی و تسهیلاتی پیشرفت خوبی داشته است.

وی به نقش دانشگاه‌های استان در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده تا هر یک از دانشگاه‌های استان در راستای اقتصاد مقاومتی مراکز رشدی تأسیس کنند، در این زمینه اقداماتی انجام‌شده اما هنوز به ثبت نرسیده است.

استاندار لرستان اظهار داشت: ازآنجاکه دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش پررنگی ندارند چاره‌ای نداریم جز اینکه نقش آن‌ها پررنگ کنیم چون اگر این نقش پررنگ نشود به‌طور یقین توسعه استان سرعت زیادی نخواهد داشت.

وی افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می‌رود در حوزه کاری خود به‌ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی بتوانند راهکارهایی را از دانشگاه‌ها بگیرند و مشکلات خود را ازنظر علمی با دانشگاه‌ها حل‌وفصل کنند.

بازوند عنوان کرد: انتظار می‌رود دانشگاه‌های لرستان بستری را فراهم کنند تا ظرفیت و سرمایه‌های استان در جهت رونق تولید به کار گرفته شود.

وی بلوط را یکی از سرمایه‌های استان لرستان دانست و بیان کرد: علی‌رغم اینکه از بلوط به‌عنوان یکی از ثروت‌های استان یاد می‌شود اما تاکنون از آن بهره‌ای گرفته نشده است بنابراین هنر ما باید این باشد که ثروت‌های استان در سفره‌های مردم نقش‌آفرینی کند.

استاندار لرستان تصریح کرد: معادن قیر طبیعی ثروت بزرگی برای استان است اما تاکنون هیچ پایانه نامه‌ای در رابطه با قیر طبیعی نگاشته نشده تا در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد بنابراین انتظار می‌رود دانشگاه این موضوع را به‌صورت جدی پیگیری کنند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه