تاریخ خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۵
خط مقدم انقلاب اسلامی برای مبارزه با استکبار در سوریه و فلسطین قرار دارد‌/ باید از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم

خط مقدم انقلاب اسلامی برای مبارزه با استکبار در سوریه و فلسطین قرار دارد‌/ باید از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم

خط مقدم انقلاب اسلامی برای مبارزه با استکبار در سوریه و فلسطین قرار دارد‌/ باید از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی ظهر امروز در جمع راهپیمایان روز قدس در خرم‌آباد اظهارداشت: کسانی که در سال ۸۸ شعار انحرافی دادند و گفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران این‌یک شعار آمریکایی بود که به خورد فتنه‌گران داده بودند؛ غافل از اینکه خط مقدم انقلاب اسلامی برای مبارزه با استکبار در سوریه و فلسطین قرار دارد.

وی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز خطاب به فتنه‌گرانی که شعار نه غزه لبنان جانم فدای ایران سردادند، فرمودند بخش اعظمی از هویت اسلامی ما در فلسطین است، افزود: گروه‌های فلسطینی از زمانی که شعارهای ناسیونالیستی را کنار گذاشته‌اند و با تأثیر از انقلاب اسلامی به مبارزه پرداختند به دستاوردها و پیروزی‌های چشمگیری دست‌یافته‌اند.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه عنوان کرد: صهیونیست‌ها بسیار طماع و توسعه‌طلب هستند به‌گونه‌ای که گفته‌اند مرزهای اسرائیل از نیل تا فرات است یعنی نسبت به همه خاک سوریه، لبنان و بخش وسیعی ار عربستان و ایران اسلامی چشم طمع دوخته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه باید بر اساس معیارهای اسلامی  در برابر  توسعه‌طلبی اسرائیل بایستیم، بیان کرد: پیامبر(ص) فرمودند اگر کسی به فریاد مسلمانی نرسد مسلمان نیست پس باید حمایت قاطع از ملت فلسطین داشته باشیم و با توطئه‌های استکبار جهانی مقابله کنیم.

تقوی تصریح کرد: ما و رزمندگان فلسطینی وقتی موفقیم که به استکبار جهانی اعتماد نداشته باشیم درواقع همه ما باید در صراط مستقیم قرارگرفته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: معنای صراط مستقیم همان اعتدال است و اینجا به این معنی است که نباید در برابر استکبار منفعل باشیم.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهارداشت: رمز امنیت، اقتدار و استقلال ما پیروی کردن از ولایت و منویات رهبری است و همه باید این را آویزه گوشمان قرار دهیم.

وی با تأکید برا اینکه هم از جنبه اسلامی و هم از جنبه انسانی باید از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنیم، افزود: قدس سرزمین خاطره‌های تلخ و شیرین و زادگاه و موطن بسیاری از انبیاء عظام است.

تقوی بابیان اینکه قدس، بیت‌المقدس و فلسطین مرکز جوشش فرهنگی است، عنوان کرد: قدس تأثیر به سزایی در ادوار مختلف تاریخی داشته است و همواره دشمنان که مهم‌ترین آن‌ها یهودیان بوده‌اند نسبت به این منطقه چشم طمع داشته‌اند.

وی بابیان اینکه استعمار پیر برای تضعیف قدرت حکومت عثمانی با اشاعه شعارهای ناسیونالیستی سبب تکه‌تکه شدن عثمانی شد، بیان کرد: با جدا شدن فلسطین از حکومت عثمانی انگلیس در این کشور نفوذ پیدا کرد و سپس پنج هزار نفر یهودی را به این کشور انتقال دادند و آن‌ها را مسلح کردند و چند صباحی بعد با نفاق و دروغ کشوری به نام اسرائیل را تأسیس کردند.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه اولین کشوری که اسرائیل را به رسمیت شناخت انگلیس و پس‌از آن کشور آمریکا بوده است، گفت: با تأسیس کشور جعلی اسرائیل پنج میلیون مسلمان فلسطینی را با رعب و وحشت در سوریه، مصر و اردن آواره کردند به‌گونه‌ای که مردم زیر چادرها زندگی می‌کردد و مابقی که امروز در این سرزمین باقی‌مانده‌اند هرروز با حمایت آمریکا و گروه‌ها و سازمان‌های بین‌الملل شهید و مجروح می‌دهند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه