تاریخ خبر: ۱۶ آبا ۱۳۹۵
محصولات فرهنگی با ابزارهای نوین در لرستان تولید شود

محصولات فرهنگی با ابزارهای نوین در لرستان تولید شود

محصولات فرهنگی با ابزارهای نوین در لرستان تولید شود

معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: با توجه به نیازهای جامعه امروز تولید محصولات فرهنگی با استفاده از ابزارهای نوین امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محسن یوسفوند عصر امروز در دیدار با کارگردان انیمیشن ناسور اظهار داشت: امروزه رسانه‌ها با وسعت دامنه خود در حکم دانشگاه عمومی هستند که با همه اقشار جامعه سرو کار دارند.

وی افزود: اگر رسانه‌های یک جامعه در اختیار نیروهای متعهد قرار گیرند، می‌توانند زمینه رشد و شکوفایی آن جامعه را فراهم نموده و آن را به سوی سعادت و کمال سوق دهند؛ ولی اگر در اختیار افراد غیرمتعهد قرار گیرند به عاملی از عوامل تباهی فرهنگ و اعتقادات یک جامعه، بدل شده و آن جامعه را به تباهی می‌کشاند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: امروزه رسانه‌های جمعی علاوه بر آنکه ابزاری برای سرگرمی و تفریح مردم باشند، به وسیله‌ای برای تعلیم و تربیت و تأثیرگذاری بر فکر و اندیشه و تحول و تکامل جامعه تبدیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: در یک کلام باید گفت که رسانه‌ها تعلیم‌دهندگان و مربیانی هستند که ادعای معلمی و مربیگری ندارند.

یوسفوند بیان کرد: باتوجه به اهمیت رسانه‌ها در امر تعلیم و تربیت و گستردگی فعالیت‌های رسانه‌ای، لازم است تا با نگاه علمی و با درک این حقیقت که از لازمه زندگی امروز، استفاده از رسانه‏های نوین است؛ به حساسیت تولید محصولات فرهنگی توجه شود.

کیانوش دالوند کارگردان انیمیشن ناسور در این نشست به محتوای دینی این اثر هنری اشاره کرد و گفت: با استفاده از هنر می‌توان شناخت و آگاهی دانش‌آموزان را نسبت به مبانی دینی و مذهبی ارتقا داد.

وی خواستار حمایت آموزش و پرورش از آثار فرهنگی مذهبی و دینی شد و اظهار داشت: آموزش و پرورش باید از تهیه‌کنندگان و کارگردانان متعهد در عرصه رسانه حمایت مادی و معنوی کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه