تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۴
نیمی از معتادان کشور شاغل هستند

نیمی از معتادان کشور شاغل هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نیمی از معتادان کشور شاغل هستند، اظهار داشت: مشارکت مردم بزرگترین، بهترین و اثربخش ترین راهکار برای به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی است.
خبرگزاری ایرنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نیمی از معتادان کشور شاغل هستند، اظهار داشت: مشارکت مردم بزرگترین، بهترین و اثربخش ترین راهکار برای به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی است.
محسنی بندپی با بیان اینکه براساس بررسی های انجام شده در سطح کشور، بیش از ۵۰ درصد از معتادان کشور شاغل هستند افزود: آسیب های اجتماعی پیامدهای گسترده ای دارد و برای مثال پدیده اعتیاد وقوع جرایم را افزایش می دهد، آمار طلاق را بالا می برد و بهره وری را نیز کاهش می دهد.
وی گفت: برای کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی باید در بررسی ها و ارزیابی ها به نقش فرد و خانواده، نهادها و موسسات عمومی و خصوصی فعال در این حوزه توجه ویژه ای صورت گیرد.
محسنی بندپی با انتقاد از بی توجهی نسبت به نظام اجتماعی در برنامه های پنج ساله کشور خاطرنشان کرد: در برنامه های سوم، چهارم و پنجم کشور به غیر از تدوین برخی سیاست های تنبیهی برای کاهش مسایل اجتماعی اقدامی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به غالب بودن نگاه اقتصادی در تدوین برنامه های توسعه کشور گفت: در تدوین برنامه ششم توسعه کشور تغییر نگاه لازم در این ارتباط صورت گرفته و اکنون برنامه ریزان سازمان مدیریت و برنامه ریزی اهتمام ویژه ای برای تدوین احکام اثربخش، کارآمد و موثر دارند.
عملیاتی متناسب با سه راهبرد تعریف شده خود است.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه تحولات شیوه زندگی، ساختار اجتماعی و نبود تفکر سیستمی و پیشگیرانه موجب افزایش رو به رشد آسیب های اجتماعی شده است خاطرنشان کرد: آمارهای نگران کننده ای از پدیده های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، کودکان کار و خیابانی در کلانشهر تهران و سایر نقاط کشور وجود دارد. محسنی بندپی با تاکید بر اینکه برای حل معضلات اجتماعی باید به موضوع آموزش و افزایش گروه های خدمات مشاوره ای در کل کشور توجه کنیم خاطرنشان کرد: پنج هزار گروه مشاوره در محل های بحران زای سراسر کشور حضور دارند.
وی با اشاره به ضرورت ارایه و استاندارد کردن خدمات تخصصی در حوزه معضلات اجتماعی اظهار کرد: با توجه به اینکه تمام امور مربوط به تصدی گری سازمان به غیر از تولیت شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذارشده، باید نسبت به استاندارد کردن خدمات این مراکز اقدام کنیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اگر مراکز خصوصی در حوزه معضلات اجتماعی خدمات استاندارد و با کیفیتی را ارائه کنند به طور قطع بازگشت این افراد به جامعه و خانواده با شرایط بهتر و سریع تری صورت می گیرد.
محسنی بندپی به تفاوت شیوه برخورد با آسیب های اجتماعی نسبت به آسیب های جسمی اشاره و اظهار کرد: آسیب اجتماعی پدیده ای مشکل و چندوجهی است.
وی تاکید کرد: سازمان بهزیستی کشور در حال تدوین برنامه های عملیاتی متناسب با سه راهبرد تعریف شده خود است.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه تحولات شیوه زندگی، ساختار اجتماعی و نبود تفکر سیستمی و پیشگیرانه موجب افزایش رو به رشد آسیب های اجتماعی شده است خاطرنشان کرد: آمارهای نگران کننده ای از پدیده های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، کودکان کار و خیابانی در کلانشهر تهران و سایر نقاط کشور وجود دارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 4 (3) 2 (5)

یک دیدگاه