تاریخ خبر: ۱۱ تیر ۱۳۹۵
۱۰۰ پروژه کشاورزی در محدوده روستاهای لرستان اجرا می‌شود

۱۰۰ پروژه کشاورزی در محدوده روستاهای لرستان اجرا می‌شود

۱۰۰ پروژه کشاورزی در محدوده روستاهای لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۱۰۰ پروژه اقتصاد مقاومتی کشاورزی در محدوده روستاهای لرستان اجرا می‌شوند.

عبدالرضا بازدار شامگاه جمعه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۱۰۰ پروژه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی در سال زراعی ۹۵-۹۶ و ۹۶-۹۷ درمحدوده روستاهای لرستان اجرا می‌شوند.

وی ضمن قدردانی ازعملکرد دبیرخانه اقتصاد مقاومتی استان لرستان افزود: برش گندم یک برش ملی است و با این حال متناسب با ظرفیت‌های زراعت دیم و آبی استان جلسات متعددی در وزارت خانه داشته‌ایم و قرار شده است که برداشت گندم دیم از ۱.۱ تن در هر هکتار به ۱.۳ تن در هر هکتار و گندم آبی از ۳.۳ تن در هکتار به ۳.۷ تن در هر هکتار افزایش یابد.

مدیر جهاد کل جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان لرستان استانی متناسب با زراعت دیم است و با این حال باید از این فرصت به گونه‌ای استفاده کنیم که با یک تنش آبی با کاهش برداشت مواجه نشویم؛ البته در این راستا در حال انجام اقداماتی نیز هستیم.

بازدار عنوان کرد: قرار است طی برنامه پنج ساله با کاهش تقریبا پنج هزار هکتار از اراضی آبی زیر کشت و افزایش عملکرد در واحد سطح در سال زراعی ۹۵-۹۶، ۴۴۸ هزار تن و در سال ۹۶-۹۷، ۴۸۱ هزار تن و در مجموع ۹۲۹ هزار تن گندم طی این دو سال برداشت شود؛ البته در مورد دانه روغنی کلزا نیز همین برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ هکتار گلخانه طی سالهای ۹۵ و ۹۶ در سطح استان ایجاد می‌شود، بیان کرد: در سال اول ۱۰ هزار هکتار گلخانه در کشت و صنعت و ۱۰ هزار هکتار نیز در کوهدشت و ۲۰ هکتار نیز در واشیان پلدختر ایجاد می‌شود.

مدیر جهاد کل جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۳۸ هکتار گلخانه را نیز در بیرانشهر و ۱۰۰ هکتاردیگر را در پلدختر آماده کرده‌ایم.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1392051710222020952634 image photo_2016-07-24_03-20-14 82138445-70844820

یک دیدگاه