تاریخ خبر: ۱۱ تیر ۱۳۹۵
بانک‌ها به تعهدات مقاوم‌سازی ۷۲۰۰ مسکن روستایی لرستان عمل کند

بانک‌ها به تعهدات مقاوم‌سازی ۷۲۰۰ مسکن روستایی لرستان عمل کند

بانک‌ها به تعهدات مقاوم‌سازی ۷۲۰۰ مسکن روستایی لرستان عمل کند

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان گفت: بانک‌ها برای مقاوم سازی ۷۲۰۰ مسکن روستایی در لرستان به تعهدات خود عمل کند.

فرهاد خاکی پور شامگاه جمعه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در صورتی که بانک‌های عامل به مصوبات هیئت دولت توجه داشته باشند حدود ۴۸۰ هزار متر مربع مسکن روستایی مقاوم به سرانه مسکونی روستایی استان اضافه می‌شود و جمعیتی معادل ۲۹ هزار نفر را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه از۱۶۹ هزار واحد مسکن روستایی در استان لرستان ۹۶ هزار واحد یعنی ۵۹ درصد از این واحدها در برابر زلزله مقاوم سازی شده‌اند، افزود: واحدهای مقاوم سازیشده حداقل تا شش ریشتر در برابر زلزله مقاومت می‌کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن لرستان گفت: انتظار ما این است که شبکه بانکی به مانند گذشته ازمقاوم سازی مسکن روستایی حمایت کنند تا از ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده عبور کنیم.

خاکی پور با اشاره به اینکه وضعیت مسکن روستایی در استان لرستان نسبت به استان‌‌های دیگر در شرایط مطلوب تری قرار دارد، عنوان کرد: در کل روستاهای زیر ۲۰۰ خانوار طرح‌های در قالب طرح هادی صد در صد کل شبکه معابر آنها جدول کشی شده‌اند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار اثرگذار است، اظهار داشت: اجرای طرح هادی ازیک سو سبب بهبود شرایط زندگی در روستاها شده و از سوی دیگر سبب ایجاد انگیزه در روستائیان می‌ شود و این میزان ماندگاری روستائیان در روستا را افزایش می‌هد.

مدیر کل بنیاد مسکن روستایی لرستان گفت: ۱۴ پروژه این اداره کل که برنامه زمان بندی آنها اعلام شده است در تیرماه آماده بهره‌برداری می‌شوند.

خاکی پور تصریح کرد: از ۱۸۰۰ میلیارد تومان مابه التفاوتی از تسهیلاتی که دولت برای مقاوم سازی مسکن روستایی تعهد کرده است چند روز پیش ۹۰۰ میلیارد تومان آن به بانک‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۱۶۹ هزار واحد مسکونی روستایی در لرستان ۷۰ هزار واحد دارای سند مالکیت هستند، افزود: ۴۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در لرستان دارای سند هستند؛ البته امسال نیز ۳۷۰۰ دیگر سنددار می‌شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن روستایی لرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۰۰ سند برای واحدهای مسکونی روستایی در لرستان صادر شده است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2037773 IMG15342693 139502121819021307617084

یک دیدگاه