تاریخ خبر: ۱۷ آبا ۱۳۹۵
۲۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در استان لرستان وجود دارد

۲۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در استان لرستان وجود دارد

۲۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در استان لرستان وجود دارد

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۲ هزار هکتار بافت ناکارآمد در لرستان وجود دارد که ۳۵ درصد جمعیت شهری استان در این مناطق زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی علیخانی عصر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهر پایدار که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در راستای مناسب‌سازی بافت‌های فرسوده استان اظهار داشت: حدود دو هزار هکتار بافت ناکارآمد در استان وجود دارد که بخشی از آن‌ها مربوط به بافت‌های ناکارآمد میانی، بافت‌های تاریخی و بخشی نیز سکونتگاه‌های غیررسمی است.

وی افزود: حدود ۳۵ درصد جمعیت شهری استان لرستان در این مناطق زندگی می‌کنند که می‌طلبد با یک نگاه دقیق‌تری این موضوع بررسی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: حدود ۱۶ درصد مساحت شهرهای استان جزء بافت‌های ناکارآمد است که بخشی از مطالعات آن‌ها انجام‌شده و با توجه به رویکرد محله محور، بازآفرینی شهری و به استناد ماده ۷ الحاقی سند ملی بازآفرینی شهری، دبیرخانه نسبت به انتخاب ۹ محله هدف در سه شهر خرم‌آباد، بروجرد و دورود جهت اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری اقدام کرده است.

وی بیان کرد: تاکنون برای پنج شهر خرم‌آباد، بروجرد، دورود، الیگودرز و کوهدشت مطالعات توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی تهیه‌شده که در شهر خرم‌آباد، بروجرد و دورود پروژه‌های توانمندسازی آغازشده است.

علیخانی تصریح کرد: باوجوداینکه اعتباراتی که برای این موضوع پیش‌بینی‌شده خیلی ناچیز است، لازم است همه دستگاه‌های اجرایی استان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و کمک کنند تا بتوانیم در این زمینه فعال‌تر کار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بحث‌های تشویقی می‌تواند در این زمینه کمک کند، شهرداری در این زمینه ورود کند و یا معاونت عمرانی و سازمان برنامه‌وبودجه‌ سیستم‌های تشویقی را در این بافت‌ها داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان آمادگی هر نوع همکاری را در این مجموعه دارد و در حد توان اعتباراتی که در حوزه بافت‌های فرسوده است را جذب و برای احیاء بافت‌های ناکارآمد تلاش کرده‌ایم به‌عنوان‌ مثال در همجواری خیابان فردوسی اقداماتی انجام‌شده و تعدادی از خانه‌هایی که در قالب تعریض معابر منطقه و حفظ آثار تاریخی منطقه تملک شده با هماهنگی که با شهرداری انجام شد نسبت به بازسازی و توانمندسازی آن‌ها اقدام شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه