تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۴
پروژه های فاضلاب روستایی کل کشور کمتر از ۰.۵ درصد است

پروژه های فاضلاب روستایی کل کشور کمتر از ۰.۵ درصد است

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان گفت: پروژه‎های دفع فاضلاب روستایی به‎خاطر اعتبارات قطره‎چکانی ناتمام مانده‎اند.
مهندس علیرضا کاکاوند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، در رابطه با راه‎اندازی سیستم دفع فاضلاب روستاهای استان، بیان کرد: متأسفانه حمعیت روستاهای استان نه تنها افزایش نداشتیم بلکه کاهش نیز داشته‎ایم.
وی اضافه کرد: با توجه به برنامه پنجم توسعه تا پایان آن باید ۸ درصد جمعیت روستایی از سیستم فاضلاب بهره‎مند شوند که متأسفانه به علت عدم تخصیص اعتبار لازم این امر محقق نشده است.
کاکاوند با بیان اینکه سیستم فاضلاب روستایی کل کشور کمتر از ۰.۵ درصد است، افزود: در استان سال‎های گذشته چهار روستای بدرآباد خرم‎آباد، کفراج نورآباد، گندمینه الیگودرز و سیاهکله و چغابدار دورود عملیات سیستم دفع فاضلاب آغاز شده که به دلیل کمبود تخصیص و اعتبارات قطره‎چکانی این پروژه‎ها ناتمام مانده‎اند.
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه‎ها گفت: روستاهای گندمینه، کفراج و بدرآباد خطوط انتقال تمام و تصفیه‎خانه آن مانده و سیاهکله و چغابدار تنها ۸۵ درصد خطوط اجرایی شده است و نیاز به ۱۲ میلیارد تومان هزینه برای اتمام آنها وجود دارد.
وی یادآور شد: تا این چهار روستا به اتمام نرسند هیچ روستای دیگری عملیات سیستم دفع فاضلاب آن شروع نخواهد شد.
به گفته کاکاوند بر طبق دستورالعمل وزارتخانه اجرای پروژه دفع فاضلاب و تصفیه‎خانه برای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار عملیاتی می‎شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2 (06) image ساکی

یک دیدگاه