تاریخ خبر: ۱۸ آبا ۱۳۹۵
۳۷۰۰ کلاس درس تخریبی در قالب ۳۵۰ مدرسه در استان لرستان وجود دارد

۳۷۰۰ کلاس درس تخریبی در قالب ۳۵۰ مدرسه در استان لرستان وجود دارد

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: ۳۷۰۰ کلاس درس تخریبی در قالب ۳۵۰ مدرسه در استان لرستان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، گودرز کریمی‌فر عصر امروز در آئین بهره‌برداری از مدرسه خیر ساز ۱۲ کلاسه این شهرستان اظهار داشت: توسعه مشارکت‌های عمومی و مردمی در آموزش‌وپرورش موردتوجه جدی قرارگرفته که محور این حرکت خیرین مدرسه‌ساز هستند.

وی آموزش‌وپرورش را مهم‌ترین مولد منابع انسانی خواند و افزود: همکاری، همیاری و همراهی خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار در آموزش‌وپرورش ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است چراکه نگاه تفاهمی و تعاملی بین خیرین مدرسه‌ساز و آموزش‌وپرورش می‌تواند در راستای توسعه عدالت آموزشی و بحث سخت‌افزاری مدرسه‌سازی تأثیرگذار باشد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با تأکید بر ضرورت ترویج جهاد مدرسه‌سازی و مدرسه‌سازی جهادی عنوان کرد: مدرسه‌سازی با اعتبارات اندک دولتی محقق نمی‌شود مگر باهمت و مشارکت خیرین مدرسه‌ساز که می‌توانند در استان‌های مختلف مدارس مشارکتی را احداث کنند.

وی بیان کرد: در استان لرستان ۳۳۰ هزار دانش‌آموز در ۱۳ هزار کلاس درس در قالب ۴۲۰۰ آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند همچنین ۳۰ هزار معلم در این استان خدمت می‌کنند.

کریمی‌‌‌‌فر با اشاره به وجود ۳۵۰ مدرسه تخریبی در استان لرستان تصریح کرد: ۳۷۰۰ کلاس درس تخریبی در استان لرستان وجود دارد که با تنگناهای اعتبارات دولتی نمی‌توانیم این تعداد کلاس درس را بازسازی کنیم بنابراین توسعه مشارکت‌های حقیقی و حقوقی در آموزش‌وپرورش از ابزار توسعه مراکز آموزشی است که خیرین مدرسه‌ساز می‌توانند در این راستا با مشارکت فعال خود به‌عنوان جهادگران واقعی این عرصه بیت الغزل آموزش‌وپرورش در امر مدرسه‌سازی باشند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه