تاریخ خبر: ۱۸ آبا ۱۳۹۵
۵۹ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های بخش کشاورزی وارد شد.

۵۹ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های بخش کشاورزی وارد شد.

معاون جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۵۹ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های بخش کشاورزی وارد شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، نامدار صیادی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان بیان کرد: اعتباری که برای خسارات سیل به استان ابلاغ شده حاصل پیگیری‌ها و تلاش‌های زیادی است.

وی اظهار کرد: اکثر محصولات کشاورزی استان تحت پوشش بیمه نیست و سال ۹۳ و ۹۴ به کشاورزانی که محصولاتشان بر اثر بلایای طبیعی خسارت دیده و تحت پوشش بیمه بودند تسهیلات پرداخت شد.

صیادی ادامه داد: سال گذشته خساراتی به بخش کشاورزی استان وارد شد که در ارتباط با زیرساخت‌ها مخصوصاً جاده‌های بین مزارع، استخرهای ذخیره آب و کانال‌ها محتمل هزینه‌های زیادی شدیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: در سال ۹۵، ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار خسارات به بخش کشاورزی برای کل کشور تصویب شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۰ میلیارد تومان آن به لرستان اختصاص داده شود.

وی یادآور شد: سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های کشاورزی استان وارد شد.

صیادی خاطرنشان کرد: در سال جاری براثر سیل و سایر بلایای طبیعی ۵۹ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های کشاورزی استان وارد شد.

معاون جهاد کشاورزی لرستان افزود: نیازمندیم که از محل اعتباراتی که برای خسارات سیل اختصاص می‌دهند درصدی به بحث بازتوانی کانال‌ها و زیرساخت‌های کشاورزی استان اختصاص داده شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه