تاریخ خبر: ۱۸ آبا ۱۳۹۵
مسابقات کشتی جام پهلوانی و جام تختی در مشهد برگزار می‌شود

مسابقات کشتی جام پهلوانی و جام تختی در مشهد برگزار می‌شود

رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی از میزبانی مشهد مقدس در مسابقات کشتی جام پهلوانی و جام تختی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استانها، محمود یعقوبی رئیس هیئت کشتی خراسان‌رضوی با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر دلایل نزول جایگاه استان خراسان رضوی در ورزش کشتی اظهار داشت: از استان خراسان به عنوان مهد کشتی یاد می‌شود. به هر حال در مقطعی برنامه‌های این هیئت به گونه‌ای پیش رفت که فضای اداری در هیئت حاکم شد و چون ساختار و برنامه مدونی برای ادامه کار وجود نداشت و مربی‌های سازنده و بروز استفاده نشدند جایگاه کشتی استان ارتقاء پیدا نکرد.

وی ادامه داد: در عین حال بنده در آغاز به کار به مدت ۴ ماه بدون ارتباط با کشتی‌گیران مطالعه‌ای را انجام داده و نشست‌هایی را با پیشکسوتان برگزار کردیم و نظرات را گرفته و برنامه‌ریزی داشتیم و در این راستا به این نتیجه رسیدیم که باید امروز برای ارتقای جایگاه و نهادینه‌سازی ورزش کشتی و ارتباط مؤثر با مردم استعدادیابی و آموزش را از نونهالان آغاز کنیم.

رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی ادامه داد: در همین راستا سالن صحرایی مجموعه تختی را به دلیل فرسودگی تعطیل کرده و در حال بازسازی آن هستیم.

یعقوبی خاطرنشان کرد: همچنین ضمن استعدادیابی و توجه ویژه به استعدادهای کشتی که در استان وجود دارد به بحث بروز شدن مربیان و ورزشکاران نیز توجه جدی داشته‌ایم چرا که امروزه ورزش کشتی کاملا علمی است و بروز شده و باید از اجرای برنامه‌های سنتی خودداری کرد.

وی تصریح کرد: همچنین در حاشیه شهر مشهد با همکاری استانداری در حال استعدادیابی هستیم و آموزش و پرورش استان نیز به صورت صددرصدی به میدان آمده است.

رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی در خاتمه به موافقت فدراسیون کشتی با میزبانی مشهد مقدس در مسابقات جام پهلوانی و جام تختی اشاره کرد و گفت: این ۲ جام تا پایان امسال در پایتخت معنوی ایران اسلامی برگزار خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه