تاریخ خبر: ۱۲ تیر ۱۳۹۵
معاینه فنی ۱۱ هزار خودرو در لرستان/ عدم عملکرد صحیح ترمز در ۴۱ درصد وسائط نقلیه

معاینه فنی ۱۱ هزار خودرو در لرستان/ عدم عملکرد صحیح ترمز در ۴۱ درصد وسائط نقلیه

معاینه فنی ۱۱ هزار خودرو در لرستان/ عدم عملکرد صحیح ترمز در ۴۱ درصد وسائط نقلیه

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان گفت: ۱۱هزار و ۲۴۴ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین طی سه ماهه امسال در مراکز معاینه فنی استان تست شده اند.

روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های لرستان، حسن رحمانی افزود: از این تعداد ۹ هزار و ۶۰۸ مورد موفق به اخذ معاینه فنی و یکهزار و ۶۳۶ مورد رد شده اند.
وی اظهار کرد: کامیون، کامیونت و کشنده به ترتیب با ۷۴۹، ۴۰۶ و ۳۹۹ مورد، بیشترین آمار خودروهای ردی در آزمون های معاینه فنی را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان گفت: بیشترین آمار قبولی طی سه ماه گذشته به ترتیب به مراکز معاینه فنی مهران ازنا و کیهان بروجرد با ۲ هزار و ۹۷۶ و یکهزار و ۴۵۳ کارت معاینه فنی صادره بیشترین و کمترین آمار مربوط به خودروهای ردی به مراکز معاینه فنی کاوه خرم آباد با ۸۳۵ و مهران ازنا با ۲۵ وسیله نقلیه بوده است.
رحمانی بیان کرد: عدم عملکرد صحیح سیستم ترمز (۴۱درصد)، میزان آلایندگی(۱۶درصد) و آج لاستیک ها (۱۴درصد) مهمترین علل عدم دریافت کارت معاینه فنی در وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در استان فعالیت دارند، گفت: بر اساس ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال ۱۳۸۹، تمامی وسایل نقلیه که پنج سال از تولید آنها گذشته می بایست دارای برگه معاینه فنی خودرو باشند.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان افزود: دوره زمانی انجام معاینه فنی برای انواع وسایل نقلیه عمومی سبک و سنگین درون و برون شهری با عمر ۱۰ سال یا کمتر ۶ ماه و برای ناوگان با عمر بیش از ۱۰ سال سه ماه است.
رحمانی ادامه داد: ۸۵ درصد از وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین طی سه ماهه نخست سال جاری در مراکز معاینه فنی استان کارت معاینه فنی دریافت کرده اند.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1942650 1838126 2045889 IMG_2735

یک دیدگاه