تاریخ خبر: ۱۲ تیر ۱۳۹۵
خطر سقوط خودروها از بام بروجرد

خطر سقوط خودروها از بام بروجرد

خطر سقوط خودروها از بام بروجرد

توقف خودروها در لبه پرتگاه تپه شهدای گمنام یا بام بروجرد به دلیل نبود حفاظ خطرآفرین است و مسئولان باید قبل از وقوع حادثه ناگوار نسبت به نصب حفاظ در این ناحیه اقدام کنند.

تپه چغا که مزین به نام شهدای گمنام است یکی از چشم اندازهای زیبای بروجرد به شمار می رود و در ایام مختلف سال میزبان شهروندان و گردشگران است.
این تپه با بدنه ای صخره ای و داشتن دریاچه، آبشار و ۲ چشم انداز یکی به سوی شهر و دیگری به سوی منطقه تفریحی و سرسبز گلدشت خاطرات خوبی را در ذهن گردشگران ثبت و ضبط می کند.
در کنار این زیبایی ها و محیطی که توسط دستگاه های مختلف برای تفریح شهروندان و گردشگران ایجاد شده پرتگاهی وجود دارد که به دلیل داشتن منظره زیبا از شهر بروجرد گردشگران را به سوی خود فرا می خواند.
گردشگران و شهروندان برای تماشای این منظره زیبا خودروهای خود را تا لبه این پرتگاه می آورند حال آنکه این پرتگاه هیچ حفاظی ندارد و در صورت کوچکترین اشتباه راننده، خودرو و سرنشینان آن از ارتفاع حدود ۳۰ متری به پایین سقوط می کنند.
این پرتگاه در نزدیکی مزار شهدای گمنام واقع شده و لازم است مسئولان برای ارتقای امنیت و جلوگیری از بروز هرگونه حادثه وارد عمل شوند.
رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با تایید نبود ایمنی لازم در برخی از نقاط تپه شهدای گمنام افزود: برای جلوگیری از سقوط خودروها و یا افراد، هماهنگی هایی با اداره راه و شهرسازی بروجرد برای نصب حفاظ در مناطق خطرناک این تپه صورت گرفته است.
عباس شمس الدینی افزود: برای توسعه هرچه بیشتر و بهتر این منطقه تفریحی و دیگر بوستان های بروجرد از جمله باغ فدک نیز برنامه ریزی های انجام شده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این باره گفت: به رغم کمبود امکانات، نصب حفاظ فلزی در حدود ۵۰ متر از نقاط خطرناک تپه شهدای گمنام بروجرد به زودی آغاز می شود.
حبیب جمشیدی افزود: نصب حفاظ فلزی در بخش هایی از حاشیه این تپه موجب افزایش ضریب ایمنی مردم و جلوگیری از خطر سقوط احتمالی خودروها می شود.
تپه شهدای گمنام یا بام بروجرد از مهمترین مکان‌ های تفریحی این شهرستان محسوب می ‎شود که با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی همواره میزبان مسافران و گردشگران است.
امید است با نصب سریع حفاظ فلزی یا تابلوی خطر سقوط از ارتفاع از وقوع حادثه دلخراش در این مکان گردشگری تفریحی جلوگیری شود.

منبع: ایرنا

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image معافیت اوقات فراغت image

یک دیدگاه