تاریخ خبر: ۱۹ آبا ۱۳۹۵
۱۳۰ میلیارد تومان فضای بهداشتی و درمانی در لرستان احداث می‌شود

۱۳۰ میلیارد تومان فضای بهداشتی و درمانی در لرستان احداث می‌شود

دلفان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از احداث ۱۳۰ میلیارد تومان فضای بهداشتی و درمانی در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، کوروش ساکی صبح پنج شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در حوزه بهداشت و درمان اقدامات جدی صورت گیرد باید برنامه ریزی، امکانات و تجهیزات مورد نیاز داشته باشیم اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت یک فرصت بسیار خوب برای توسعه زیرساخت ها و امکانات بهداشتی و درمانی بوده که تحقق این امر پیگیری، جسارت و تلاش مدیران این حوزه را می طلبد تا زمینه برای تحول در این فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه اگر ما امروز نتوانیم از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم معلوم نیست در آینده چه اتفاقی در حوزه بهداشت و درمان رخ خواهد داد گفت: هم اکنون در سطح استان لرستان ۹ شبکه بهداشت و درمان وجود دارد و طرح های مهمی برای ایجاد زیرساخت های بهداشتی درمانی در آنها در حال اجرا بوده و این دانشگاه آمادگی کامل را برای حمایت از ساخت و سازهای اصولی و استاندارد مورد نیاز در هر شهرستان را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر تسریع در روند ساخت و تامین تجهیزات طرح های در دست ساخت تنها بیمارستان شهرستان دلفان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر طرح های اورژانس، ساختمان پزشکان متخصص، درمانگاه تخصصی، بخش «سی سی یو» و … در این مرکز درمانی در حال ساخت بوده که باید با سرعت بیشتری نسبت به تکمیل آن اقدام شود تا بتوان به تخریب و بازسازی قسمت های دیگر این مرکز بپردازیم.

ساکی توسعه زیرساخت های شهرستان دلفان را نسبت به سایر شهرستانهای استان بسیار کم توصیف کرد و اظهار داشت: متاسفانه این شهرستان با این وضعیت محرومیت نتوانسته در این زمینه موفق باشد و از مسئولان انتظار داریم که با شتاب بیشتری و تلاش جدی در این زمینه ورود پیدا کنند تا دلفان به حق مسلم و طبیعی خود برسد.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه مراکز آموزش عالی در شهرستان دلفان تاکید کرد و افزود: این شهرستان اگر بخواهد در آینده دارای دانشکده پرستاری شود باید با به حوزه توسعه و زیرساخت های آموزشی اهمیت بیشتری بدهیم.

ساکی با اشاره به اخذ مجوز احداث ۱۰۰ هزار متر مربع مرکز بهداشتی درمانی در استان لرستان افزود: برای احداث این مراکز اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان نیاز بوده که در صورت تحقق این امر تحولی در حوزه زیرساختی بهداشت و درمان استان به وجود خواهد آمد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه