تاریخ خبر: ۱۹ آبا ۱۳۹۵
کشاورزان لرستانی آئین شکرگزاری گندم را به جای آوردند

کشاورزان لرستانی آئین شکرگزاری گندم را به جای آوردند

خرم آباد – آئین شکر گزاری خودکفایی گندم در مرکز لرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، آئین شکرگزاری گندم ظهر پنجشنبه در سالن همایش های جهاد کشاورزی و با حضور کشاورزان لرستانی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، استاندار لرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این آئین کشاورزان و مسئولان گرد هم آمدند تا خودکفایی کشور در تولید گندم و برداشت بی سابقه گندم از سطح مزارع لرستان را شکرگزاری کرده و عرق یک سال تلاش و کار برای تامین گندم را از سر و روی خود خشک کنند.

عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این مراسم با اشاره به تولید بی سابقه ۵۸۶ هزار تن گندم در لرستان و خرید ۵۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان اظهار داشت: از تولیدکنندگان این عرصه تقدیر و تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه در سال زراعی ۸۵-۸۴ بالغ بر ۲۳۰ هزار هکتار گندم دیم و ۱۱۰ هزار هکتار گندم آبی داشتیم که در نهایت منجر به تولید ۴۶۸ هزارتن گندم شد، تصریح کرد: در سال زراعی ۹۵-۹۴ بالغ بر ۵۸ هزار هکتار گندم آبی و ۱۹۷ هزار هکتار گندم دیم داشته ایم که در نهایت منجر به تولید ۵۸۶ هزارتن گندم شده است.

بازدار با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته چهار خط ویژه اعتباری توسعه مکانیزاسیون از طریق بانک کشاورزی داشته ایم، افزود: ۸۹ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار مکانیزاسیون پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان از ۰.۹۸ درصد به ۱.۱۷ درصد رسیده است، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۳ میلیارد تومان اعتبار مکانیزاسیون در بانک کشاورزی داریم که تا کنون ۱۲ میلیارد تومان آن جذب شده و از کشاورزان می خواهیم از این اعتبارات استفاده کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه