تاریخ خبر: ۱۲ آبا ۱۳۹۴
دیدار با مفاخر و نخبگان استان مهندس بازوند به منزل استاد ایرج کاظمی رفت

دیدار با مفاخر و نخبگان استان مهندس بازوند به منزل استاد ایرج کاظمی رفت

مهندس بازوند استاندار لرستان با حضور درمنزل استاد ایرج کاظمی ازخدمات برجسته ایشان در عرصه های مختلف فرهنگی و پژوهشی تقدیر و تجلیل کرد.
به نقل از روابط عمومی استانداری ، بازوند با بیان اهمیت ویژه فرهنگ دراعتلا ورشد و توسعه استان گفت:هر حرکتی در زمینه های اقتصادی و صنعتی در وهله اول مستلزم داشتن زیرساخت فرهنگی است و قبل از توسعه اقتصادی می بایست برنامه ریزی لازم را برای تقویت و ارتقای فرهنگی داشته باشیم.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه به زودی جلسه انجمن مفاخر استان برگزار خواهد شد افزود: وجود چهره های ماندگار و اساتید برجسته و نخبگان فکری در هر جامعه از عوامل و انگیزه های توسعه فرهنگی محسوب می شوند و موتور محرکه توسعه یافتگی در هر جامعه ای نتیجه عمل و فکر نخبگان است و همکاری مشترک نخبگان فکری و مدیریت اجرایی می تواند به بهبود وضعیت عمومی جامعه کمک کند.
مهندس بازوند استاد ایرج کاظمی را چهره ای درخشان در عرصه تحقیق و پژوهش و از مشاهیر ادبی و فرهنگی استان و کشور دانست و گفت: وجود چهره ماندگاری چون استاد کاظمی و سرآمدی ایشان در عرصه پژوهشهای ادبی و فرهنگی در کشور، مایه مباهات برای استان است و می بایست با شناساندن این مفاخر به نسل جوان،الگوهای موفقی را برای هویت بخشی بیشتر به فرهنگ این دیار معرفی کنیم.گفتنی است استاد ایرج کاظمی محقق و پژوهشگر و از مفاخر ادبی و فرهنگی لرستان می باشد.
وی متولد ۱۳۲۰ خورشیدی در شهرستان خرم آباد و فارغ التحصیل در رشته زبان و ادبیات فارسی است. استاد کاظمی از موسسان و رئیس انجمن اهل قلم لرستان بوده و در حوزه لرستان شناسی و موسیقی لرستان صاحب نظر و دارای جایگاه خاصی است و تاکنون کتب متعددی را به زیور چاپ آراسته است که می توان به کتاب معروف مشاهیر لر و دلفان در گذر تاریخ اشاره کرد.استاد کاظمی علاوه بر آشنایی کامل با فرهنگ و ادبیات لرستان در حوزه ادبیات کلاسیک نیز دارای نظر و اثر است که می توان به کتاب مفید او به نام حافظ در اندیشه حافظ شناسان اشاره کرد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image IMG12593804 716093 2146543

یک دیدگاه