تاریخ خبر: ۲۱ آبا ۱۳۹۵
کارخانه پارسیلون خرم‌آباد واگذار شد

کارخانه پارسیلون خرم‌آباد واگذار شد

خرم آباد- استاندار لرستان گفت: طی نامه ای از سوی وزیر صنعت و معدن کارخانه پارسیلون خرم آباد به بستانکاران عمده آن واگذار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند استاندار لرستان ظهر امروز خبر واگذاری کارخانه پارسیلون را در جلسه ستاد تسهیل استان اعلام کرد و در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان نامه وزیر صنعت و معدن مبنی بر واگذاری کارخانه پارسیلون خرم آباد بعد از ۲۰ سال را قرائت کرد.

در نامه ۶ بندی ابلاغیه بیست و یکمین جلسه کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آمده است: باتوجه به مباحث مطرح شده از سوی استانداری و سازمان صنعت و معدن و اظهارات مدیرعامل شرکت پارسیلون و همچنین مساعدت های صورت گرفته طی ۱۲ سال پس از واگذاری و حمایت های متعدد به دلیل حجم بالای دیون شرکت، توقع تولید از ابتدای امسال و کاهش نیروهای انسانی و بلاتکلیفی آنان به منظور جلوگیری از ادامه روند بحرانی کارخانه پارسیلون مقرر شد یک کنسرسیوم از بستانکاران عمده شرکت تشکیل و مطالبات خود را از طریق تملک سهام وصول کنند.

همچنین بانکهای صنعت و معدن، ملی و سپه ظرف ۱۰ روز آینده ضمن معرفی نماینده خود اسناد لازم برای تشکیل کنسرسیوم را ابلاغ کنند.

شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند نیز ظرف یک ماه آینده ضمن ایجاد شرکت جدید متشکل از اعضای کنسرسیوم نسبت به انتقال سهام به سهامداران جدید اقدام کند. همچنین شرکت آتیه دماوند ظرف سه ماه پس از تشکیل شرکت جدید نسبت به ارائه طرح های صنعتی لازم و ایجاد واحدی پویا اقدام کند.

در این نامه آمده است که استانداری لرستان مسئول پیگیری و حسن اجرای مصوبات است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه