تاریخ خبر: ۲۴ آبا ۱۳۹۵
نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در استان لرستان برپا می‌شود

نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در استان لرستان برپا می‌شود

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: نمایشگاه و فروشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به همراه مشاوره‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی هفته بسیج در استان لرستان برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سرهنگ علی حسین پازدار ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیج نقش تعیین‌کننده‌ای در دفاع مقدس داشت به‌طوری‌که اگر بسیج نبود به‌طورقطع در دفاع مقدس با چالش مواجه می‌شدیم.

وی بابیان اینکه تقویت روحیه جهادی و مقاومت در استکبارستیزی یکی از اهداف بسیج است افزود: بسیج یک نسخه شفابخش برای حل مشکلات جامعه است و هفته بسیج امسال با شعار محوری ” بسیج، انقلابی و خدمت گذار” نام‌گذاری شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: نخستین روز هفته بسیج با عنوان” بسیج پژواک حضرت زینب(س)”، دومین روز” بسیج انقلابی گری و ظلم‌ستیزی”، سومین روز “بسیج انقلابی گری و پیشرفت”، چهارمین روز” بسیج انقلابی گری و کارآفرینی”، پنجمین روز ” بسیج انقلابی گری و ایثار”، ششمین روز “بسیج و اقتدار جهانی”، هفتمین روز “بسیج و مبارزه با فساد و اشرافی گری” نام‌گذاری شده است.

وی بیان کرد: نمایشگاه و فروشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به همراه مشاوره‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی هم‌زمان با هفته بسیج در سراسر استان برپا می‌شود.

پازدار تصریح کرد: افتتاح مهدهای قرآنی در سراسر استان، جشنواره خلاقیت‌ها و ابتکارات بسیج، مسابقات متنوع ورزشی، اعزام تیم‌های امدادی، درمانی و خدماتی به مناطق محروم، افتتاح پروژه‌های چندمنظوره در هفته بسیج انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی را در استان لرستان حدود ۳۰ هزار متر اضافه کردیم، ۱۱ سوله هزار و ۲۰۰ متری و ۶۴ سوله ۴۵۰ متری ساخته و به مردم هدیه شده که استفاده چندمنظوره‌ای دارند.

پازدار با اشاره به برپایی ایستگاه‌های پایش سلامت و ارائه ویزیت رایگان در درمانگاه‌های سپاه استان گفت: همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری هفته بسیج در استان لرستان برگزار می‌شود.

وی در راستای اجرای تئاتر “همه دختران سرزمین من لیلی نام دارند” اظهار داشت: در شورای تأمین استان اولین کسی که به این نمایش ایراد گرفت و از این وضعیت ناراحت بود سپاه استان بود؛ سپاه سکوت نکرد و در برابر آن موضع گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: متأسفانه آنچه مطرح می‌شود را بعد سیاسی می‌دانند ولی آنچه علیه این تئاتر گفتیم بر حق بود و این نمایش توهین به همه افراد و سلیقه‌ها بود.

وی در راستای امدادرسانی به سیل‌زدگان عنوان کرد: در سیلابی که سال گذشته در استان رخ داد جلساتی برگزار و در هر شهر یکی از گردان‌ها را از سازمان جدا و مأموریت امداد و نجات به آن‌ها داده شد.

پازدار بیان کرد: بخشی از مقدورات سازمان را در اختیار گردان‌ها قراردادیم و از مسئولان متولی نیز دعوت شد تا از محل اعتبارت بحران استان بتوانیم این ارگان‌ها را تجهیز کنیم.

وی در مورد سیلاب اخیری که شهر خرم‌آباد رخ داد تصریح کرد: خرم‌آباد شهر بحران‌زده‌ای است که مدیریت بحران می‌خواهد، اولویت ما مدیریت درون‌شهری است چراکه شهر خرم‌آباد به هم پیچیده و مشکلات خاص خود را دارد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: سپاه و بسیج یک جمعیت را از سازمان جدا کرده که تجهیزات و ابزار می‌خواهد ولی ما این اعتبار را نداریم و باید از اعتبارات استانی تأمین شود که مسئولان استان قول دادند یک سری امکانات بدهند تا در این‌گونه مواقع ورود کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه