تاریخ خبر: ۲۴ آبا ۱۳۹۵
نمایشگاه کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان پلدختر گشایش یافت

نمایشگاه کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان پلدختر گشایش یافت

نمایشگاه کتاب در هفته گرامیداشت کتاب و کتاب‌خوانی در حوزه علمیه الزهرا(س) پلدختر با حضور امام‌جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان پلدختر گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام علی صیادی رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب اظهار داشت: در این نمایشگاه دو هزار جلد کتاب در زمینه‌ها و موضوعات مختلف قرآنی، دینی، فلسفه، علمی، فرهنگی، هنری، مذهبی، کودک و نوجوانان در معرض دید عموم گذاشته‌شده است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را تشویق هرچه بیشتر مردم به خرید کتاب و کتاب‌خوانی دانست و افزود: کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف ۲۰ درصد در اختیار مردم گذاشته‌شده و عرضه می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر عنوان کرد: علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند از این نمایشگاه بازدید و از آثار به نمایش درآمده این نمایشگاه بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر نیز در این مراسم ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را نیاز جامعه دانست و بیان کرد:کتاب یکی از بهترین دوستان انسان است و توجه به آن و کتاب‌خوانی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ارتقای فرهنگ یک جامعه است.

وی بر نقش مهم نمایشگاه کتاب در توسعه فرهنگ مطالعه تأکید کرد و گفت: همه باید در راستای توسعه کتاب‌خوانی تلاش کنیم و برگزاری چنین نمایشگاهی جای قدردانی دارد و می‌تواند در این راستا یک اقدام مؤثر و مهم محسوب شود.

نعمت اله دستیاری فرماندار پلدختر نیز از سرانه مطالعه پایین انتقاد کرد و اظهارداشت: سرانه مطالعه کتاب باید افزایش یابد و همه باید در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه در جامعه و افزایش سرانه آن تلاش کنند.

وی بابیان این‌که حمایت از کتاب‌خوانی حمایت از حیات فرهنگی جامعه است، افزود: مطالعه و کتاب‌خوانی عامل اصلی رشد و توسعه جامعه است و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی نیازمند همت همگانی است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه