تاریخ خبر: ۲۵ آبا ۱۳۹۵
پرواز خرم‌آباد – نجف آذرماه امسال برقرار می‌شود

پرواز خرم‌آباد – نجف آذرماه امسال برقرار می‌شود

استاندار لرستان گفت: نخستین پرواز فرودگاه خرم‌آباد به نجف اشرف ۲۲ آذرماه امسال برقرار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز استان لرستان با بیان اینکه لرستان تنها استانی است که در نجف اشرف حدود پنج زائرسرای موقت دارد اظهار داشت: استان لرستان سه موکب در نجف، کربلا و مرز مهران دارد که در موکب مهران روزانه حدود ۱۵ هزار غذا بین زائران توزیع می‌شود.

وی به راه‌اندازی پروازهای فرودگاه خرم‌آباد در چهارم آذرماه امسال اشاره کرد و افزود: هر هفته در فرودگاه خرم‌آباد حداقل ۳۳ پرواز برگزار و نخستین پرواز فرودگاه خرم‌آباد به نجف اشرف نیز در ۲۲ آذرماه برقرار می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به انتخاب شدن لرستان به‌عنوان استان اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: پیشرفت و توسعه همه کشورهای توسعه‌یافته مرهون پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در کشورشان است.

وی استان‌های لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان را پایلوت اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: با پایلوت شدن این استان‌ها قرار است یکسری موانع موجود بر سر راه تولید ثروت از قبیل نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، بانکی و مالیاتی برداشته شود به‌طوری‌که طی دو سال اقتصاد مقاومتی باید هشت هزار و ۹۵۳ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری شود.

بازوند تصریح کرد: ما باید طی هرسال چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تولید ثروت در استان لرستان برای رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه در سه استان پایلوت توسط استانداری‌های هر استان به دنبال تفویض اختیار بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از تفویض اختیارها به استان واگذارشده و بااینکه به‌صورت ۱۰۰ درصدی تفویض اختیار انجام‌نشده اما توانسته خیلی از مشکلات استان را حل کند.

استاندار لرستان در رابطه با مشکلات زیرساخت‌های استان است، اظهار داشت: توانی را که ما برای زیرساخت‌های لرستان انجام می‌دهیم استان‌های دیگر در راستای اهداف بزرگ‌تر صرف می‌کنند.

وی به احیا شدن کشت و صنعت لرستان پس از ۱۴ سال تعطیلی اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی این کشت و صنعت هم‌اکنون ۵۰۰ نفر مشغول کارشده است.

بازوند بابیان اینکه کارخانه فولاد ازنا پس از هشت سال تعطیلی احیاشده است عنوان کرد: ۱۹۰ میلیون دلار تجهیزات خریداری‌ شده توسط فولاد ازنا در کشور چین انبار شده بود که پس از برجام توانستیم ظرف ۶۵ روز همه تجهیزات را وارد بندرعباس کنیم و هم‌اکنون نیز حدود ۱۸۰ نفر در کارخانه فولاد ازنا مشغول به‌کار هستند.

وی در رابطه راه‌اندازی صنایع غذایی گهر نیز بیان کرد: بعد از مدت‌ها تعطیلی فاز نخست صنایع غذایی گهر شروع به کارکرد و فاز دوم این صنایع غذایی ۲۲ بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار لرستان عنوان کرد: کارخانه لاستیک لرستان با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر هزار و ۴۰ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار در ۲۲ بهمن سال ۹۷ به مرحله تولید خواهد رسید.

وی بابیان اینکه لرستان در بین استان‌های هم‌جوار تنها استان فاقد نیروگاه است بیان کرد: ساخت دو نیروگاه از قبیل نیروگاه هزار مگاواتی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در استان لرستان مدنظر هستند.

بازوند احیا کارخانه پارسیلون را یکی از مطالبات اصلی مردم دانست و گفت: امیدواریم این کارخانه نیز مانند کشت و صنعت بتواند به‌ عنوان ظرفیتی در توسعه لرستان نقش‌آفرینی کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان استانی است که در آن شهرداری‌ها باید درصدی عوارض ارزش‌ افزوده از کارخانه‌ها دریافت کند اظهار داشت: شهری در ایران وجود دارد که در سال حدود ۳۷۰ میلیارد تومان عوارض ارزش‌افزوده دریافت می‌کند و این در حالی است که همه شهرداری‌های استان لرستان ۸۴ میلیارد تومان دریافت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه گردشگری در لرستان به‌ اندازه چندین چاه نفت بری استان ارزش دارد افزود: استان لرستان ظرفیت عظیمی در حوزه گردشگری و سایر حوزه‌ها دارد.

بازوند عنوان کرد: در لرستان حدود پنج هزار اثر تاریخی وجود دارد که دو هزار اثر از این تعداد اثر تاریخی در فهرست آثار کشور ثبت‌ شده است.

وی گفت: حفظ آثار تاریخی باید در دستور کار ما قرار گرفته شود چرا که با حفظ این آثار می‌توان آن‌ها را به نسل‌های دیگر انتقال داد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: یکی از مصوباتی که ما از رئیس‌ جمهور تقاضا کردیم تقاضای تأسیس یک‌سری صنایع مادر در استان لرستان بوده است.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه