تاریخ خبر: ۲۵ آبا ۱۳۹۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: مانعی برای فعالیت‎های آبزی‎پروری در سد حوضیان نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: مانعی برای فعالیت‎های آبزی‎پروری در سد حوضیان نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ارزیابی‎های لازم برای صدور مجوز به پروژه پرورش ماهی در قفس سد حوضیان انجام شده است.

مهندس مهرداد فتحی‎بیرانوند در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: بر اساس یک نظام‎نامه ابلاغیه از سوی سازمان محیط زیست، وزارتخانه‎های نیرو و جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۱ به دستگاه‎ها دستور داده شده، اگر صلاح بدانند در سدهایی که مصرف شرب ندارند و برای کشاورزی هستند مطالعاتی جهت پرورش آبزیان صورت بگیرد و این کار انجام شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا مجوز تولید آبزیان در پرورش ماهی در قفس سد حوضیان را امور آب منطقه‎ای و شیلات استان صادر کرده‎اند.

فتحی‎بیرانوند طرح پرورش ماهی در قفس را مخصوص به سدهایی دانست که برای شرب نیستند و تنها در کشاورزی و صنعت مورد استفاده قرار می‎گیرند و افزود: با توجه به اینکه سد حوضیان برای شرب در نظر گرفته نشده پس مانعی برای ادامه فعالیت‎های آبزی‎پروری در آن نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: هم اکنون در رابطه با این پروژه ارزیابی‎های خود را انجام و نتیجه را به سازمان جهت صدور مجوزهای لازم ارائه داده‎ایم که منتظر جواب آن هستیم.

وی اظهار کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در سدها مصوبه کل کشور بوده و مجوز آن داده شده است و مانعی برای آن در سدهایی که مصارف شرب ندارند، نیست.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه