تاریخ خبر: ۲۵ آبا ۱۳۹۵
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:راه‌اندازی بیش از ۱۲۰۰ کتابخانه مستقل در مدارس لرستان

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:راه‌اندازی بیش از ۱۲۰۰ کتابخانه مستقل در مدارس لرستان

خرم آباد – مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از راه اندازی بیش از هزار و ۲۰۰ کتابخانه مستقل در مدارس این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، گودرز کریمی فر در سخنانی به وجود هزار و ۲۴۳ کتابخانه مستقل در مدارس استان اشاره کرد و اظهار داشت: رشد کتاب‌خوانی شرط نخست توسعه فرهنگی کشور است.

وی افزود : هیچ ملتی بدون توجه کتاب و کتاب‌خوانی به شاخص‌های توسعه دست نمی یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۲۹۸ جلد کتاب در کتابخانه های مستقل مدارس اشاره کرد و گفت : جامعه ای که می‌خواهد آزاد و آگاه زندگی کند، حتما باید به پدیده کتاب با چشم دیگری بنگرد.

کریمی فر ادامه داد: در چنین جامعه ای هرگاه وفاقی مبتنی بر رشد و توسعه بخواهد شکل بگیرد، باید کتاب به عنوان یک عنصر اصلی و تأثیرگذار در آن مطرح باشد و والاترین جایگاه را از آن خود سازد به گونه ای که هیچ کس عذری برای کتاب نخواندن نداشته باشد چرا که کتاب یکی از راه های کسب دانایی، توانایی و موفقیت است و آدمی را در فهم و درک درست مدد می‌رساند.

وی تعداد کتابخانه های کلاسی دوره ابتدایی را سه هزار و ۱۶۸ قفسه اعلام کرد و افزود: در این قفسه ها نیز ۵۱۳ هزار و ۲۰۷ جلد کتاب وجود دارد که متناسب با سن و سال دانش آموزان تهیه شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان بر این نکته تاکید کرد که دانش بشری، همواره در دسترس همه کسانی است که توانایی خواندن کتاب را دارند و افزود : کلید گذر از زندان محدودیت و ورود به دنیایی گسترده و ژرف، تملک کتاب‌ها و بهره‌وری از آن‌هاست.

کریمی فر در ادامه تصریح کرد: اگر بتوان مردم را با کتاب و کتاب‌خوانی تشویق و ترغیب کرد، می‌توان به توسعه و پیشرفت کشور امیدوار بود.

وی ادامه داد: باید عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها و دل‌ها همگانی شود و شور، شوق و عشق به کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه استمرار داشته باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به نقش آموزش و پرورش در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی هم اشاره کرد و افزود: باید در مدارس، دانش آموزان را به کتاب خوانی عادت دهیم تا به مرور زمان با تولید یک جامعه کتاب‌خوان، تأثیر آن را در توسعه فرهنگ جامعه شاهد باشیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه