تاریخ خبر: ۲۷ آبا ۱۳۹۵
شرکت یک میلیون دانش آموز کشور در برنامه ملی «شهاب»

شرکت یک میلیون دانش آموز کشور در برنامه ملی «شهاب»

خرم آباد – مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب کشور از شرکت یک میلیون دانش آموز کشور در برنامه ملی «شهاب» خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن تقی پور ظهر پنج شنبه در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در سخنانی اظهار داشت: برنامه ملی شهاب با رویکردی تلفیقی به دنبال شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزان است.

وی افزود: این برنامه در دوره ابتدایی و از پایه چهارم دبستان با رویکردی شناسایی آغاز می شود و در دوره اول متوسطه با هدایت دانش آموزان دنبال می شود.

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب کشور خاطر نشان کرد: در استان لرستان نیز برنامه ملی شهاب ۲۵ هزار دانش آموزان را در پنج شهرستان تحت پوشش قرار داده است.

تقی پور تاکید کرد: پس از اینکه معلمان آموزش های لازم را برای اجرای برنامه ببینند این برنامه به صورت رسمی در مدارس اجرا می شود و معلمان با چک لیست هایی که قبلا تهیه شده کار شناسایی استعدادهای دانش آموزان را انجام می دهند.

وی ادامه داد: از نظر کمی با تحت پوشش قرار دادن بیش از یک میلیون دانش آموز به طور تقریبی بنیاد ملی نخبگان به هدف خود رسیده است و از نظر کیفی نیز وضعیت مطلوب است ولی نقاط ضعفی هم وجود دارد و می توان این نقاط ضعف را با برنامه ریزی دقیق و منسجم رفع کرد.

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب کشور به رضایت شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبردی بنیاد نخبگان از برنامه ملی شهاب اشاره کرد و گفت: برنامه ملی شهاب نقطه مشترک همکاری بین آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان است.

تقی پور گفت: در دوره ابتدایی هدایت دانش آموزان به شکل عام صورت می گیرد و تمرکز بر شناسایی استعدادها بوده ولی در دوره اول و دوم متوسطه این هدایت ها به صورت خاص تر دنبال می شود و با هدایت تحصیلی دانش آموزان پیوند می خورد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

6 (07) image پتروشیمی image

یک دیدگاه