تاریخ خبر: ۱۹ تیر ۱۳۹۵
تشکیل گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگلها

تشکیل گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگلها

تشکیل گردان‌های «امداد و نجات» سپاه لرستان برای اطفای حریق جنگلها

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از تشکیل و ساماندهی گردان های امداد و نجات توسط این نهاد به منظور اطفای حریق جنگل‌های استان خبر داد.

 سرهنگ علی حسین پازدار ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برای پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل های استان به اعلام آمادگی سپاه با دستگاه های مرتبط برای مقابله با وقوع حوادث و بحران ها اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ مرزی بین سپاه پاسداران با دستگاه های اجرایی استان وجود ندارد و این جلسه در راستای پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل های استان تشکیل شده است.

وی گفت: بنا به دستور سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان نسبت به تشکیل و ساماندهی گردان های امداد و نجات اقدام کرده ایم و به فرماندهان سپاه شهرستان ها دستور داده شده در صورت بروز آتش سوزی در جنگل ها و سایر بحران های استان با تمام نیروها و امکانات همکاری لازم را به عمل آورند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان افزود: با توجه به گستردگی جغرافیای استان رده های مقاومت سپاه حتی در دورترین روستاهای استان حضور داشته و آمادگی خود را برای حفظ جنگل ها این سرمایه ملی اعلام می کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هنگام وقوع بحران به همه دستگاه های دولتی اعم از لشگری و کشوری نیاز است، اظهار داشت: ما به عنوان مسئول رسیدگی به بحران در استان به عنوان حلقه های اتصال زنجیر حوادث باید همدل و هماهنگ باشیم تا در زمان وقوع بحران سریعا وارد عمل شده و اقدام لازم را انجام دهیم.

رضا آریایی وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را یکی از بحران های مهم دانست و گفت: عامل اصلی وقوع این بحران انسان بوده که برای کاهش آتش سوزی مراتع و جنگلها به فرهنگ سازی از طریق رسانه ملی نیاز است.

وی افزود: با تعداد اندک نیروهای منابع طبیعی مهار حریق بسیار دشوار بوده به طوریکه این کمبود نیرو باعث می شود خسارات جبران ناپذیری به عرصه جنگل ها و مراتع استان وارد شود که احیاء مجدد آن مستلزم صرف هزینه زیاد و گذشت مدت زمان طولانی است.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

استاد کاظمی 139311161056437514677964 image 139505181009257808320254

یک دیدگاه