تاریخ خبر: ۳۰ آبا ۱۳۹۵
بلاتکلیفی۲۶۰۰ واحد مسکن مهر/ ۵۵ میلیارد بی حساب‌وکتاب هزینه شد

بلاتکلیفی۲۶۰۰ واحد مسکن مهر/ ۵۵ میلیارد بی حساب‌وکتاب هزینه شد

خرم آباد – هشتمین جلسه شورای مسکن مهر لرستان در حالی برگزار شد که هنوز دو هزار و ۶۸۹ واحد مسکن مهر بلاتکلیف مانده اند و ۵۵ میلیارد اعتبار بدون حساب و کتاب در این واحدها هزینه شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، هشتمین جلسه شورای مسکن مهر لرستان صبح امروز دوشنبه با حواشی پیرامون محاسبات اشتباه مدیران ذی ربط در مورد آمار وضعیت مسکن مهر و انتقاد استاندار از عدم آمادگی مدیران برای شرکت در جلسه برگزار شد تا نتیجه این جلسه مانند جلسات قبلی حکایت از وضعیت نا به سامان و بلاتکلیف پروژه های مسکن مهر در استان داشته باشد.

وقتی متولی مسکن مهر آمار واحدها را نمی داند

در جلسه شورای مسکن مهر بارها آمار ارائه شده از سوی مدیر و معاون اداره کل راه و شهرسازی اشتباه از آب درآمد و این وضعیت باعث شد تا استاندار مقصر همه مشکلات مسکن مهر را معاون اداره کل راه و شهرسازی بداند.

نادرستی آمار باعث شد تا استاندار و معاون امور عمرانی استانداری لرستان شخصا کار جمع و تفریق آمار را انجام دهند و مشخص کنند بالاخره چه آماری صحت دارد.

استاندار لرستان خطاب به مسئولان راه و شهرسازی گفت: اگر آماده نیستید جلسه نگذارید.

بازوند با بیان اینکه خودتان هم وضعیت آمار را نمی دانید، تصریح کرد: یک ساعت است وقت جلسه را گرفته اید و حساب و کتاب می کنید.

کسی مسئولیت واحدهای بدون متقاضی را نمی پذیرد

وی با تاکید بر اینکه پرونده مسکن مهر باید بالاخره تمام شود و نمی توان این پرونده را تا ابد بلاتکلیف گذاشت، گفت: کسی مسئولیت واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی را به عهده نمی گیرد و مانده ایم با این واحدها چه کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه مسکن مهر استان زیرساخت آماده ندارد، اظهار داشت: دو هزار و ۶۸۹ واحد مسکن مهر بلاتکلیف در استان وجود دارد.

بازوند با بیان اینکه برخی از این واحدها بدون متقاضی بوده و برخی دیگر پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند، تصریح کرد: برای این واحدها بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده است و ۵۰ میلیارد دیگر برای تکمیل آنها نیاز است.

۶ هزار واحد مسکن مهر لرستان باقی مانده است

فرشاد رضایی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه شش هزار و ۱۵۰ واحد مسکن مهر در استان باقی مانده است، گفت: از این تعداد سه هزار و ۱۳۸ واحد مسکن مهر دولتی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۸ واحد مسکن مهر استان پیشرفت زیر ۳۰ درصد داشته و هزار و ۶۵۱ واحد بدون متقاضی هستند، تصریح کرد: واحدهای مسکن بدون متقاضی بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه هزار و ۲۶۳ واحد مسکن مهر طی سالجاری افتتاح می شود، افزود: هزار و ۸۷۵ واحد مسکن مهر نیز در سال ۹۶ افتتاح می شوند.

۵۵ میلیارد تومان بدون حساب و کتاب هزینه شد

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در ادامه جلسه با اشاره به اینکه بابت هزار و ۳۸ واحد مسکن مهر با پیشرفت زیر ۳۰ درصد بالغ بر پنج میلیارد هزینه شده و در واحدهای بدون متقاضی نیز ۵۰ میلیارد هزینه شده است، گفت: ۵۵ میلیارد هزینه بدون هیچ حساب و کتابی در مسکن مهر هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این هزینه های بی حساب و کتاب ظلم است، تصریح کرد: مشکل مسکن مهر استان را باید خودمان حل کنیم و امتیاز بدهیم تا سرمایه گذار برای خرید واحدها بیاید.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت بازاریابی برای مسکن مهرهای بلاتکلیف افزود: واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در خرم آباد با وام هفت درصد و در شهرستانها با وام چهار درصد بدون هیچ محدودیتی واگذار می شود.

ضرب‌الاجل یک ماهه استاندار برای تعیین تکلیف واحدهای خودمالک

بازوند با بیان اینکه حتی کسانی که دو یا چندخانه دارند می توانند از واحدهای مسکن مهر خریداری کنند، تصریح کرد: معاون امور عمرانی موظف است جلسه ای برای تعیین واحدهای بدون متقاضی در شهرستانها بگذارد.

وی اظهار داشت: وضعیت واحدهای مسکن مهر خودمالک نیز تا یک ماه آینده باید مشخص شود.

Facebook Twitter Google+ اشتراک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه