تاریخ خبر: ۰۱ آذر ۱۳۹۵
۱۰۱ فقره تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان کوهدشت پرداخت شد

۱۰۱ فقره تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان کوهدشت پرداخت شد

فرماندار کوهدشت گفت: ۱۰۱ نفر ازجمله تعدادی از بانوان کوهدشتی امسال از محل صندوق کارآفرینی امید باهدف ایجاد اشتغال تسهیلات کمکی دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، نورمحمد فردی بیرانوند ظهر امروز در جلسه کمیسیون بانوان و خانواده این شهرستان با اشاره به تأثیرگذاری بانوان در جامعه اظهار داشت: نقش بانوان و تأثیر آنان در جامعه بسیار مفید و مؤثر است چراکه بانوان با تحصیلات عالیه نقش بسیار مهمی در اتخاذ تصمیمات کلان کشوری دارند.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به بانوان متقاضی در این شهرستان افزود: امسال از محل صندوق کارآفرینی امید به ۱۰۱ نفر ازجمله تعدادی از بانوان کوهدشتی باهدف ایجاد اشتغال تسهیلات کمکی پرداخت‌شده است.

فرماندار کوهدشت بابیان اینکه تربیت فرزندان صالح از اصلی‌ترین وظایف بانوان در جامعه است، عنوان کرد: باید زمینه اشتغال برای بانوان به‌گونه‌ای فراهم شود که آن‌ها از اشتغال به این وظیفه مهم خود بازنمانند و در صورت اجبار برای حضور در بازار کار بتوانند در کنار خانواده خود نیز حضوری مؤثر داشته باشند.

وی برنامه‌ریزی اصولی در امور مختلف را برای بانوان ضروری برشمرد و بیان کرد: همان‌طور که برای مردان در جامعه برنامه‌ریزی پیرامون مسائل فرهنگی، هنری و ورزشی لازم است برای بانوان نیز توجه به این برنامه‌ریزی‌ها ضروری است و می‌تواند زمینه رشد و تعالی آن‌ها را فراهم سازد و غفلت از این موارد درمجموع به ضرر جامعه خواهد بود.

فردی بیرانوند با اشاره به تعالیم دین مبین اسلام درزمینهٔ تساوی حقوق زن و مرد و بهره‌مندی مساوی از فعالیت‌های اجتماعی تصریح کرد: در اسلام تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد بلکه تفاوت‌ها تنها در تقوای الهی و میزان نزدیکی به خداوند است.

وی با تأکید بر اینکه در مدیریت موفق جنسیت ملاک نیست بلکه توانایی در مدیریت مهم‌تر از جنسیت است، گفت: در شهرستان کوهدشت ۴۸ آموزشگاه توسط بخش خصوصی مشغول به آموزش بانوان در موضوعات مختلف هستند که حضور بانوان و شرکت آنان در کلاس‌های آموزشی این آموزشگاه‌ها چشمگیر است.

فرماندار کوهدشت سیاست دولت تدبیر و امید را حمایت از تولید داخلی ذکر کرد و افزود: بر این اساس حمایت از فعالیت‌های اجتماعی بانوان در مدیریت خانواده و جامعه می‌تواند درنهایت موفقیت آن جامعه را به دنبال داشته باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه