تاریخ خبر: ۲۰ تیر ۱۳۹۵
طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه استان لرستان برگزار می‌شود

طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه استان لرستان برگزار می‌شود

طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه استان لرستان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه شاخص استان لرستان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه طرح نشاط معنوی از ۱۹ تیرماه در استان لرستان آغاز و تا سوم شهریورماه ادامه دارد اظهار داشت: طرح نشاط معنوی در ۲۸ بقعه استان لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در طی این مدت برنامه‌های قرآنی، احکام، معارف، عقاید، کلاس‌های ورزشی برگزار و برنامه اردوهای داخل استانی و خارج از استان نیز انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان لرستان عنوان کرد: حدود ۵۰ مبلغ و ۱۰ دانشجوی دانشگاه علوم قرآن به‌ عنوان مربی در اجرای این طرح با اوقاف همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه زائرسراهای استان پذیرای مهمانان تابستانی هستند بیان کرد: تمامی زائرسراهای امامزادگان استان ازجمله امامزاده محمد بن حسن، امامزاده ابراهیم دلفان آمادگی حضور مهمانان را دارند.

عباس زاده در راستای اجرای طرح تربیت مربیان حافظ قرآن که در استان قم برگزار می‌شود تصریح کرد: هرساله برای شرکت در این طرح سهمیه‌ای به استان لرستان داده می‌شود تا مربی معرفی کنیم.

وی افزود: امسال سهمیه استان لرستان ۱۵۰ نفر است که تاکنون ۱۰۰ نفر برای این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۴ تیرماه نیز در سراسر استان آزمون استانی این طرح برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان لرستان عنوان کرد: مربیانی که معرفی می‌شوند باید حافظ حداقل پنج جزء از قرآن باشند و با مراجعه به ادارات اوقاف ثبت‌نام کنند، آزمون دوره استانی برای آن‌ها برگزار می‌شود و در صورت کسب نمره قبولی به مرکز تربیت مربی حفظ قرآن کریم قم اعزام می‌شوند و در پایان دوره گواهینامه پایان دوره دریافت می‌کنند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

6 (3) image 6 (9) 8 (3)

یک دیدگاه