تاریخ خبر: ۰۱ آذر ۱۳۹۵

باغ وحش خرم‌آباد به شهرداری واگذار می‌شود

باغ وحش خرم‌آباد به زودی تعیین تکلیف و مسئولیت آن به شهرداری واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، نامناسب بودن فضای باغ وحش شهر خرم‌آباد سبب شد تا طی سال‌های اخیر گونه‌های نادری از حیوانات این باغ وحش تلف شود که در پی از دست رفتن این حیوانات بارها وضعیت غیراستاندارد بودن این باغ‌وحش به مسئولان استان گوشزد شد تا چاره‌ای برای نگهداری مطلوب و حفظ حیات این حیوانات اندیشیده شود.

با مرگ گوزن زرد ایرانی در فروردین‌ماه ۹۵ و شکست پروژه احیای این نوع گوزن که از سال ۸۹ رقم خورده بود خبرگزاری تسنیم لرستان بیست و چهارم فروردین‌ماه امسال در گزارشی با عنوان «پروژه احیای گوزن زرد ایرانی در لرستان شکست خورد/ علت مرگ گوزن زرد در هاله‌ای از ابهام» به مشکلات نگهداری حیوانات این باغ‌وحش پرداخت تا مسئولان چاره‌ای برای واگذاری باغ‌وحش و نگهداری بهتر حیوانات آن داشته باشند.

اما چند ماهی بیشتر از مرگ گوزن زرد ایرانی نگذشته بود که خردادماه ۹۵ بار دیگر باغ‌وحش خرم‌آباد خبرساز شد و این بار مرگ دو قلاده شیر که تازه متولدشده بودند، غیراستاندارد بودن باغ‌وحش را تائید کرد و بار دیگر خبرگزاری تسنیم در گزارش‌های دیگری با عنوان«ماجرای مرگ توله‌شیرهای باغ‌وحش خرم‌آباد/ ادامه تلف‌شدن حیوانات در یک باغ‌وحش» غیراستاندارد بودن این باغ‌وحش را به مسئولان گوش زد کرد.

پیگیری‌های خبرگزاری تسنیم با گزارش‌هایی با عنوان‌های«کوتاهی دامپزشکی لرستان عامل مرگ گوزن زرد/ استاندار، باغ‌‌وحش خرم‌آباد را تعیین تکلیف می‌کند»،«اماواگرهای باغ‌وحش خرم‌آباد/ باغ‌وحشی که همچنان بلاتکلیف است» و« ادامه بلاتکلیفی باغ‌وحش خرم‌آباد/ حیواناتی که در جلسات بی‌سرانجام مسئولان “پاس‌کاری” می‌شوند» ادامه یافت تا اینکه پس از جلسات مختلف برای تعیین تکلیف این باغ وحش مقرر شده تا به زودی مسئولیت آن به شهرداری خرم‌آباد واگذار شود.

محمد اصلانی امشب در جلسه تعیین تکلیف باغ‌وحش خرم‌آباد که با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل دامپزشکی، مدیرکل محیط‌زیست و شهردار خرم‌آباد در دفتر معاونت عمرانی لرستان برگزار اظهار داشت: بر اساس قانون مسئولیت نگهداری از باغ‌وحش در شهرها بر عهده شهرداری‌ها است بنابراین شهرداری خرم‌آباد می‌تواند با انتقال محل موجود باغ‌وحش به منطقه‌ای مناسب و قابل‌دسترس برای عموم مردم، درآمدزایی خوبی برای شهرداری ایجاد کند.

وی افزود: برای انتقال و واگذاری باغ‌وحش خرم‌آباد به شهرداری مقرر می‌شود اداره کل محیط‌زیست و دامپزشکی لرستان ظرف مدت یک هفته نسبت به تنظیم تفاهم‌نامه‌ای اقدامات لازم را به عمل آوردند.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: مقرر می‌شود اداره کل دامپزشکی استان پس واگذاری این باغ‌وحش به شهرداری مسئولیت تأمین گوشت مورد نیاز آن را مانند گذشته بر عهده داشته باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه