تاریخ خبر: ۰۵ آذر ۱۳۹۵
۲ طرح پژوهشی ملی توسط پژوهشگران بسیجی لرستان اجرایی می‌شود

۲ طرح پژوهشی ملی توسط پژوهشگران بسیجی لرستان اجرایی می‌شود

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری لرستان گفت: ۲ طرح ملی در مراکز تحقیقات تجربی گیاهان دارویی، پلاسما و لیزر توسط محققان بسیجی لرستان اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهدی رحیمی ظهر امروز در جشنواره جهادگران علم و فناوری لرستان که در دانشگاه لرستان برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: در راستای ترویج تفکر بسیجی و تحقق اهداف جهاد علمی در هفته بسیج دو جشنواره جهادگران علم و فناوری و فعالیت‌های علمی دانشجویان دانشگاه‌های لرستان در حال برگزاری است.

وی در رابطه با اهداف برگزاری این جشنواره افزود: اهداف مهم این جشنواره توسعه فرهنگ تحقیق، پژوهش و فناوری در استان، بررسی نقش‌آفرینی بسیجیان در ارائه راهکارهای عملیاتی و تسریع در چرخه تولید علم بوده است که در این زمینه باید توجه خاصی به تحصیلات تکمیلی داشته باشیم.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری لرستان عنوان کرد: شناسایی و تجلیل از برگزیدگان علمی بسیج علمی و بسیج دانشجویی و درنهایت معرفی برگزیدگان به جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور از اهداف این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های ما باید به سمتی برود که مشکلی از مشکلات جامعه را حل کند، بیان کرد: اگر علمی را که فراگرفته‌ایم نتوانیم ترویج دهیم و وارد خانه‌های مردم کنیم کاری انجام نداده‌ایم چرا که مردم باید طعم شیرین علم و تکنولوژی را بچشند و اگر چرخه تولید علم رعایت شود تحریم‌ها نیز تأثیری نخواهند داشت.

رحیمی به کمک‌های بلاعوض سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری به بسیجیان اشاره و بیان کرد: این سازمان پروژه‌های محصول محور و اختراعات را با به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان که یکی از معقول‌های اصلی اقتصاد مقاومتی هدایت و حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در سال ۹۴ در مرکز حمایت از مخترعان و مبتکران ۲۰ طرح را حمایت کردیم که در نیمه اول سال ۹۵ نیز تاکنون از ۱۹ طرح حمایت شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان با بیان اینکه کمک‌های بلاعوض بسیج علمی، پژوهشی و فناوری لرستان در سال ۹۵ افزایش پیدا می‌کند، گفت: در مراکز تحقیقات تجربی گیاهان دارویی، پلاسما و لیزر در سال ۹۵ دو طرح ملی و مهم در این مراکز توسط محققان بسیجی حال انجام است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه