تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
هوشمندسازی مدارس لرستان نیازمند ۳ میلیارد تومان اعتبار است

هوشمندسازی مدارس لرستان نیازمند ۳ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان گفت: هوشمند سازی ۴۱۶ کلاس پایه ششم در لرستان نیازمند سه میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی فر شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: بیش از ۹ درصد از دانش‌آموزان استان لرستان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: بر اساس قانون شورای آموزش‌وپرورش مدارس غیردولتی در برخورداری از تخفیفات، ترجیحات و کلیه معافیت‌های مالیاتی و عوارض در حکم مدارس دولتی هستند.

مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش لرستان بابیان اینکه استخرها در آموزش‌وپرورش استخرهای آموزشی هستند، عنوان کرد: این استخرها تجاری و ورزشی نیستند و دانش‌آموزان پایه سوم و چهارم در آن‌ها شنا یاد می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه یک خرم‌آباد طی چند روز اخیر استخر معلم شهر خرم‌آباد را پلمپ کرده است، بیان کرد: شهرداری ۴۸ ساعت فرصت داده که آموزش‌وپرورش بدهی خود را تسویه کنند و این در حالی است که بر اساس مصوبه شورای آموزش و پروش و رأی دیوان عدالت اداری تمامی استخرها از لحاظ کاربری آموزشی از پرداخت مالیات معاف هستند.

کریمی فر در این زمینه از شهردار خرم‌آباد خواستار همکاری‌های لازم با آموزش‌وپرورش استان شد و تصریح کرد: شهرداری خرم‌آباد در راستا همکاری لازم را داشته باشد تا برای آموزش این درس برای دانش‌آموزان خرم‌آبادی مزاحمت ایجاد نشود و تعداد بسیاری از دانش‌آموزان پشت درهای استخر نمانند.

وی بر لزوم مجهز شدن کلاس ششم آموزشگاه‌های ابتدایی لرستان و هوشمند سازی این مدارس تأکید کرد و افزود: در استان لرستان حدود هزار و ۱۵۷ کلاس پایه ششم بالای ۱۰ دانش‌آموز وجود دارد که دانش‌آموزان در حدود ۲۸ هزار و ۴۵۸ کلاس درس تحصیل می‌کنند.

مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به اینکه میانگین نرم دانش‌آموزی در هر کلاس پایه ششم در استان ۲۵ نفره است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۷۴۱ کلاس پایه ششم در استان لرستان هوشمند سازی شده و مابقی نیز فاقد امکانات هوشمند سازی هستند.

وی بابیان اینکه حدود ۴۱۶ کلاس پایه ششم در استان لرستان با دارا بودن ۹ هزار و ۹۳۳ دانش‌آموز نیازمند هوشمند سازی هستند، عنوان کرد: این کلاس‌ها واجد شرایط هستند و این در حالی است که ما ازلحاظ اعتبار مالی در تنگنا قرار داریم.

کریمی فر بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته هزینه هوشمند سازی هر کلاس درس حدود هفت میلیون تومان برآورد شده است.

وی گفت: برای هوشمند سازی ۴۱۶ کلاس پایه ششم استان لرستان حدود سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است و درصورتی‌که آموزش‌وپرورش لرستان حدود سه میلیارد تومان داشته باشد می‌تواند شعار آموزش پرورش را محقق کند.

مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش لرستان با تأکید بر اینکه هوشمند سازی در آموزش‌وپرورش بر اساس یک مدل مفهومی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است اظهار داشت: سال گذشته یک میلیارد تومان اعتبار از سوی استانداری لرستان برای هوشمند سازی به آموزش‌وپرورش استان اختصاص یافت که با این کار بخش عظیمی از مدارس استان و هوشمند سازی شد.

وی تعداد آموزشگاه‌های آموزش‌وپرورش لرستان را چهار هزار و ۲۰۷ آموزشگاه برشمرد و افزود: تعداد اسناد مدارس استان هزار و ۳۵۰ فقره و تعداد املاکی که فاقد سند مالکیت هستند نیز حدود هزار و ۶۵۰ ملک است.

کریمی فر عنوان کرد: درمجموع حدود هزار و ۶۵۰ مورد املاک فاقد سند مالکیت آموزش‌وپرورش در استان وجود دارد که از این تعداد ۹۰۰ مورد املاک روستایی و ۷۵۰ مورد املاک شهری فاقد سند مالکیت آموزش‌وپرورش استان است و درصورتی‌که آموزش‌وپرورش استان یک‌میلیون تومان داشته باشد می‌تواند بخش عظیمی از سندهای شهری یا روستایی را سنددار کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه