تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
۴۵ هزار دانش‌آموز لرستانی از کلاس‌های فوق‌برنامه بهره‌مند می‌شوند

۴۵ هزار دانش‌آموز لرستانی از کلاس‌های فوق‌برنامه بهره‌مند می‌شوند

معاون آموزش آموزش‌وپرورش لرستان گفت: ۴۵ هزار و ۷۳۲ دانش‌آموز لرستانی امسال از کلاس‌های فوق‌برنامه بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدحسین اردشیر شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس یک تفاهم‌نامه با وزارت آموزش‌وپرورش، یکی از شاخصه‌های آموزشی ما تقویت کلاس‌های فوق‌برنامه است و این کلاس‌ها نیازمند جهت‌دهی‌اند.

وی افزود: لازم است نقاط ضعف کلاس‌های تقویتی مشخص شود و پس از مشخص شدن نقاط ضعف کلاس‌های تقویتی می‌توانیم برای این کلاس‌ها برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.

معاون آموزش دوره متوسط اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه ما با وزارت خانه امسال حدود ۴۵ هزار و ۷۳۲ دانش‌آموز در کلاس‌های فوق‌برنامه که هدایت‌شده از طریق نیازسنجی ادر سطح مدارس انجام می‌شود.

تخریبی بودن ۲۹ درصد از مدارس ناحیه یک خرم‌آباد

اسدالله عباس زاده رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه یک خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: آموزش‌وپرورش ناحیه یک خرم‌آباد بیشترین تعداد مدارس غیرانتفاعی را در کشور دارد به‌طوری‌که ۷۸ مدرسه غیرانتفاعی در ناحیه یک خرم‌آباد وجود دارد.

وی بابیان اینکه بیش از ۲۵ درصد دانش‌آموزان ناحیه یک خرم‌آباد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند، افزود: ۲۹ درصد مدارس ناحیه یک شهر خرم‌آباد تخریبی و فرسوده هستند.

رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه یک خرم‌آباد عنوان کرد: اگر بنا باشد مدارس غیردولتی که خروجی‌های خوبی دارند از دایره خارج شوند، آموزش پرورش با مشکل مواجه می‌شود زیرا یک‌چهارم آموزش‌وپرورش به‌وسیله مؤسسان مدارس غیردولتی می‌چرخد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه