تاریخ خبر: ۲۱ تیر ۱۳۹۵
کیان پور تاکیدکرد:بروکراسی اداری در بانک ها کشاورزان را سردر گم کرده است

کیان پور تاکیدکرد:بروکراسی اداری در بانک ها کشاورزان را سردر گم کرده است

کیان پور تاکیدکرد:بروکراسی اداری در بانک ها کشاورزان را سردر گم کرده است

اطلاع رسانی بامداد لرستان

نماینده مردم درود و ازنا درمجلس با بیان اینکه بروکراسی اداری در بانک ها کشاورزان را سردرگم کرده است،گفت:اراضی کشاورزی می تواند ضامن وام کشاورز تلقی شود.

به نقل ازخانه ملت مجیدکیان پور درباره بروکراسی اداری برای گرفتن وام کشاورزی، گفت:کشاورزان برای گرفتن وام برای تقویت تولیدات کشاورزی با مشکلات بی شماری روبرو هستند و این درحالی است که وام چند میلیاردی به سادگی دراختیار برخی افراد قرار می گیرد.

نماینده مردم درودو ازنا درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بروکراسی اداری در بانک ها کشاورزان را نگران کرده است،تصریح کرد: یکی از مشکلات دریافت تسهیلات برای کشاورز ارائه ضامن اجرایی است؛بنابراین برای رفع این مشکل بانک می تواند اراضی کشاورزی را به عنوان بهترین گزینه برای کشاورز درنظر بگیرد.

وی همچنین درزمینه وضعیت لوبیاکاران درحوزه انتخابیه اش بابیان اینکه نرخ خرید لوبیا از کشاورزتا فروش دربازاربسیار متفاوت است،ادامه داد:نباید سود زحمات کشاورزی به جیب دلال برود.

کیان پور،افزود:برای کشت لوبیا کشاورز نیازمند انگیزه است؛بنابراین درگام نخست باید دولت محصولات کشاورز را با نرخ عادلانه خریداری کند تا کشاورزتشویق شده درسال آینده نیز به کشت مجدد لوبیا اقدام کند.

نماینده مردم درود و ازنا درمجلس با بیان اینکه وضعیت کشت لوبیا دراین منطقه بسیارکاربردی است،افزود:افزایش تولید لوبیا نیازمند بذری اصلاح شده است تا با روش های نوین کشاورزی با الگوی کشت مناسب به زیرکشت برود.

عضو کمیسیون عمران مجلس،یادآورشد:برای ایجاد انگیزه کشت لوبیا برای کشاورز باید نرخ خرید محصول لوبیا به نوعی تعیین شود که برای کشاورز کاشت،داشت و برداشت مقرون به صرفه باشد.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 13950105162334667399034 image

یک دیدگاه