تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
۹ سامانه‌ سیار اهدا خون در کشور راه‌اندازی می‌شود

۹ سامانه‌ سیار اهدا خون در کشور راه‌اندازی می‌شود

مشاور اجرایی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به اینکه ۹ سامانه‌ سیار اهدا خون در کشور راه‌اندازی می‌شود، گفت: یکی از این سامانه‌ها تحویل سازمان انتقال خون شده و در آینده‌ای نزدیک ازآن‌رو نمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فردین بلوچی ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل انتقال خون لرستان که در سالن جلسات انتقال خون استان برگزار شد در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با ایجاد سامانه‌های سیار اهدا خون در کشور اظهارداشت: سامانه‌های سیار اهدا خون یکی از مواردی است که انتقال خون به آن نیاز دارد تا به‌صورت امدادی در نقاط مختلف کشور آماده شود.

وی افزود: برای راه‌اندازی سامانه‌های سیار اهدا خون قراردادی با یکی از شرکت‌های داخلی منعقدشده است که بناشده حدود ۹ سامانه ساخته شود که خوشبختانه یکی از این سامانه‌ها تحویل سازمان انتقال خون شده و در آینده‌ای نزدیک ازآن‌رو نمایی می‌شود.

مشاور اجرایی سازمان انتقال خون کشور عنوان کرد: این سامانه به‌گونه‌ای است که علاوه بر شرایط بحران در شرایط عادی نیز می‌تواند در فضاهای مختلف مانند خون‌گیری و اهدا خون ورود پیدا کند.

وی بیان کرد: سامانه‌های سیار اهدا خون کاملاً با متد روز دنیا طراحی‌شده و باهمت متخصصان سازمان انتقال خون این کار انجام‌شده است.

بلوچی گفت: سازمان انتقال خون یکی از مکان‌هایی است که بالاترین میزان مشارکت‌های اجتماعی و مردمی در آن انجام می‌شود و به همین دلیل از سال گذشته در سازمان، مجمعی به نام مجمع خیرین سازمان انتقال خون ایران تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد:در بحث تشکیل سازمان خیرین انتقال خون، سال گذشته با هماهنگی‌های انجام‌شده این کار از تهران آغاز شد و شهرداری تهران بدون دریافت هزینه پنج قطعه زمین هزار متری را در پنج منطقه تهران (منطقه یک، چهار، پنج، هجده و بیست) به مجمع خیرین اختصاص داد.

دبیر مجمع خیرین سازمان انتقال خون ایران اظهارداشت: شهرداری تهران علاوه بر زمین‌های مربوطه، جواز ساخت هزار متر بنا را بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای به‌صورت کاملاً مشارکتی به مجمع خیرین سازمان انتقال خون اهدا کرده است و خوشبختانه برای ساخت نیز در هیئت‌مدیره بانک صنعت و معدن مصوب شده تا ابن بناها ساخته شود.

وی افزود: پس از تقبل ساخت پنج مرکز توسط بانک صنعت و معدن کار اجرایی آن‌ها شروع شد و اکنون این مجموعه‌ها بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه