تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
پیاده‌روی “حرم تا حرم” در خرم آباد برگزار می‌شود

پیاده‌روی “حرم تا حرم” در خرم آباد برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد گفت: پیاده‌روی «حرم تا حرم» شهرستان خرم‌آباد ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۲۸ صفر برای سومین سال در سطح شهرستان خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مسلم رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه رسانه‌ها خالصانه و بدون چشم‌داشت با اوقاف همکاری دارند اظهار داشت: هفته وقف امسال از روز یکشنبه ۷ آذرماه مصادف با ۲۷ صفر که به‌عنوان وقف و رسانه نام‌گذاری شده، در سراسر کشور آغاز شد که همایش وقف و رسانه در سطح استان و پیرو ان نشست‌هایی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دومین روز هفته وقف دوشنبه ۸ آذرماه هم‌زمان با سالروز رحلت رسول گرامی اسلام و امام حسن مجتبی (ع)، به نام وقف و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) نام‌گذاری شده است، افزود: در دومین روز از هفته وقف همایش «لبیک یا رسول‌الله (ص)» با پیاده‌روی «حرم تا حرم» شهرستان خرم‌آباد برای سومین سال در سطح شهرستان خرم‌آباد برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد بابیان اینکه این مراسم رأس ساعت ۹ صبح روز دوشنبه، هشتم آذر مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با همکاری تعدادی از هیئت‌های مذهبی به‌ویژه هیئت عشاق (ع) و رزمندگان اسلام شهرستان خرم‌آباد از حرم امام زاده زیدبن علی آغاز می‎شود بیان کرد: این مراسم از مقابل حرم مطهر امامزاده زید بن علی (ع) آغاز و بعد از طی کردن مسافت تقریبی ۱۰ کیلومتر به حرم مطهر امامزاده عبدالله (ع) منتهی می‌شود.

وی عنوان کرد: در حرم مطهر امامزاده عبدالله (ع) نیز با قرائت زیارت پیامبر اعظم (ص) از راه دور، سخنرانی، مداحی تا اقامه نماز جماعت ظهر و عصر مراسم ادامه پیدا می‌کند.

رضایی تصریح کرد: در روز اربعین نیز در برخی از امام زادگان مانند امام‌زاده زیبا محمد و پیاده‌روی عزاداران مردم ماسور به سمت حرم امامزاده عبدالله (ع) پیاده‌روی انجام‌شده که نشان از ارادت مردم به این امام زادگان دارد.

وی بابیان اینکه سومین روز از هفته وقف سه‌شنبه ۹ آذرماه به نام وقف و ترویج فرهنگ قرآنی است که نشست با قاریان قرآن، فرماندارشهرستان، رئیس شورای شهر و زندانیان را در برنامه خودداریم، عنوان کرد: چهارشنبه ۱۰ آذرماه مصادف با سالروز شهادت امام رضا (ع) به نام وقف و بقاع متبرکه و زیارت، در امام‌زاده زیبا محمد و دو برادر شهرستان خرم‌آباد مراسم عزاداری برپا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد تصریح کرد: پنج‌شنبه ۱۱ آذرماه به نام وقف و حوزه‌های علمیه نام گذرای شده که در این روز دیداری با طلاب خواهر شهرستان خرم‌آباد داریم چراکه در اقدامی خودجوش در راستای پاسخگویی به مسائل شرعی در حرم زید ابن علی (ع) مستقرشده‌اند.

وی گفت: صبح پنج‌شنبه ۱۱ آذرماه مراسم غبار وبی آیینی حرم زید ابن علی (ع) با حضور مسئولان شهرستان خرم‌آباد انجام می‌شود.

رضایی عنوان کرد: در جمعه ۱۲ آذرماه که به نام وقف و محرومیت‌زدایی نام‌گذاری شده در نمایشگاه عرصه فعالیت‌ها و سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان چگنی شرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه روز شنبه ۱۳ آذرماه به نام روز وقف و سلامت نام‌گذاری شده است، گفت: سه درمانگاه دباغ، درمانگاه صدیق و بیمارستان و زایشگاه حاج کریم عسلیان سه موقوفه در حوزه بهداشت و درمان هستند که نیاز به‌پای کار آمدن خیران درزمینهٔ بهداشت و درمان داریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد بیان کرد: در روز یکشنبه ۱۴ آذرماه به نام وقف و خانواده دیدار با خانواده معظم شهدا، ایثار گران مرتبط با مجموعه اوقاف و امور خیریه، خدام امام زادگان و دیدار با بازنشستگان اوقاف و امور خیریه شهرستان خرم ابا را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: روز دوشنبه ۱۵ آذرماه به نام وقف و اقتصاد مقاومتی رونمایی از ضریح امام‌زاده ابوحنیفه انجام می‌شود و سه‌شنبه ۱۶ آذرماه به نام روز وقف و علم و فناوری نشستی با تعدادی از دانشجویان داشته باشیم و درزمینهٔ تبلیغ وقف در مدارس تلاش می‌کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه